Svet

Haaški obtoženec Hadžić prispel v Srbijo na zdravljenje

STA
16. 4. 2015, 10.12
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Haaški obtoženec Goran Hadžić, ki mu je haaško Mednarodno sodišče za vojne zločine na območju nekdanje Jugoslavije pred dnevi odobrilo začasno izpustitev iz zdravstvenih razlogov, je v sredo zvečer prispel v Srbijo. Tam bo nadaljeval zdravljenje zaradi tumorja na možganih, v pripor v Haagu pa se mora vrniti do konca maja.

Wikipedia

Hadžić je na beograjsko letališče Nikola Tesla z letom družbe Air Serbia iz Amsterdama prispel v sredo okrog 23. ure, nato pa so ga s policijskim vozilom prepeljali v Novi Sad, kjer ima hišo, je za srbsko tiskovno agencijo Beta potrdil njegove odvetnik Zoran Živanović.

Tam bo sedaj do konca maja živel pod nadzorom srbskih oblasti, ki so se zavezale, da ga bodo nadzirale v skladu s pogoji, določenimi za začasno izpustitev na prostost. "Hadžić ne sme zapuščati Novega Sada, enkrat dnevno pa ga bodo obiskovali policaji, ki bodo tudi obveščali haaško sodišče," je pojasnil Živanović.

O premestitvi bivšega vodje hrvaških Srbov v Novi Sad je v ponedeljek odločil prizivni senat sodišča v Haagu. S tem je ugodil Hadžićevi pritožbi na odločitev razpravnega senata, ki je marca zavrnil njegovo začasno izpustitev.

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

56-letni Hadžić je v skladu z odločitvijo med drugim moral srbskim oblastem izročiti potni list, ne sme komunicirati z žrtvami in pričami ter dajati izjav medijem.

Sojenje Hadžiću se je začelo oktobra 2012, od oktobra lani pa je prekinjeno. Novembra lani so ugotovili, da je zbolel za najpogostejšim možganskim rakom, multiformnim glioblastomom, in so ga začeli zdraviti z obsevanjem in kemoterapijo.

Hadžića so aretirali julija 2011 v Srbiji, potem ko se je sedem let skrival pred haaškim sodiščem, ki je leta 2004 objavilo obtožnico. Obtožnica ga med drugim bremeni zločinov proti človečnosti ter sodelovanja v zločinskem združevanju z namenom nasilnega pregona Hrvatov in drugih nesrbskih prebivalcev s tretjine hrvaškega državnega ozemlja. Obtožen je tudi sodelovanja pri umoru več kot 260 ljudi na Ovčari pri Vukovarju novembra 1991.

Zanimivosti

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja

LEČA
Leča

Stročnica, ki bogati jedilnike in odpravlja slabokrvnost