Njuna kampanja proti orožju se je začela po marcu 1981, ko je atentator na predsednika Ronalda Reagana John Hinckley, v želji, da naredi vtis na filmsko igralko Jodie Foster, pred hotelom v Washingtonu ranil štiri osebe. Med njimi predsednika in dva policista. Najhuje ranjen pa je bil Brady, ki je zaradi strela v glavo ostal deloma paraliziran.
Sarah Brady se je v kampanjo proti orožju zagnala leta 1985, ko je njen 5-letni sin v prijateljevem poltovornjaku našel polno pištolo kalibra 22 milimetrov, podobno tisti, s katero je bil ustreljen James Brady, in jo nameril v mamo. Poklicala je organizacijo Handgun Control in jo kmalu skupaj s soprogom prevzela. Kasneje se je preimenovala v Bradyjevo kampanjo proti nasilju z orožjem. Glavni motor kampanje je prav bila Sarah Brady.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Njuna kampanja je rodila sadove leta 1993, ko je predsednik Bill Clinton podpisal Bradyjev zakon, po katerem morajo vsi kupci orožja v specializiranih trgovinah prestati preverjanje morebitne kriminalne preteklosti. Zakon ima veliko pomanjkljivost, saj ne ureja druge vrste trgovine z orožjem, na primer na orožarskih sejmih. Kljub temu je pomagal preprečiti številne smrti.
Zakonca Brady sta postala sovražnika številka ena nacionalne orožarske zveze (NRA), ki je glavni lobi za orožje in drži v šahu številne ameriške politike obeh strank. Zakonca Brady sta v politiko vstopila kot republikanca, kasneje pa sta iskala podporo za svojo kampanjo pri obeh strankah. Po Jamesu Bradyju je tudi poimenovana soba za novinarske konference v Beli hiši.