Zaradi pritiska na delovnem mestu so številni zaposleni malomarni do svojega zdravja, navaja študija. Glede na njene izsledke je četrtina vprašanih zaposlenih izpostavljena prehitremu tempu na delovnem mestu, ki dolgoročno ni vzdržen.
Osemnajst odstotkov zaposlenih pogosto dela na meji svojih zmožnosti, 23 odstotkov se jih nikoli ne ustavi. Vsak osmi pride na delo, tudi ko je bolan. S tem za številne zaposlene raste nevarnost, da bodo ogrozili svoje zdravje, ugotovitve študije, v kateri je sodelovalo 1000 zaposlenih.
Poleg tega je 42 odstotkov vprašanih potožilo, da v delovnem okolju vse bolj prevladujejo pričakovanja glede uspešnosti. Vsak tretji vprašani ne ve več, kako izpolniti zahteve. Ko so previsoki cilji doseženi, to takoj obvelja za novo merilo.
Izsledki raziskave kažejo, da je četrtina zaposlenih izpostavljena prehitremu tempu na delovnem mestu, ki dolgoročno ni vzdržen.
Iz tega začaranega kroga ni mogoče pobegniti, je prepričan vsak drugi zaposleni. 51 odstotkov vprašanih jih je priznalo, da nimajo nobenega ali zgolj majhen vpliv na količino dela. 40 odstotkov vprašanih ima enako mnenje o ciljih na delovnem mestu.
Po mnenju članice upravnega odbora sklada Bertelsmann Brigitte Mohn morajo v vse skupaj poseči delodajalci. "Menedžment lahko v veliki meri vpliva na kulturo storilnosti in z realističnimi delovnimi cilji ustvari zdravo delovno okolje," je poudarila Mohnova.