Svet

Zaposleni v Nemčiji so v stresu in ogrožajo lastno zdravje

STA
16. 3. 2015, 15.23
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Četrtina zaposlenih v Nemčiji je izpostavljena prehitremu tempu na delovnem mestu, več kot polovica pa jih je priznala, da nimajo nobenega ali zgolj majhen vpliv na količino dela, izhaja iz danes objavljene študije sklada Bertelsmann. Ta izpostavlja, da stres na delovnem mestu ogroža zdravje zaposlenih, tudi zato, ker sami niso previdni.

Reuters

Zaradi pritiska na delovnem mestu so številni zaposleni malomarni do svojega zdravja, navaja študija. Glede na njene izsledke je četrtina vprašanih zaposlenih izpostavljena prehitremu tempu na delovnem mestu, ki dolgoročno ni vzdržen.

Osemnajst odstotkov zaposlenih pogosto dela na meji svojih zmožnosti, 23 odstotkov se jih nikoli ne ustavi. Vsak osmi pride na delo, tudi ko je bolan. S tem za številne zaposlene raste nevarnost, da bodo ogrozili svoje zdravje, ugotovitve študije, v kateri je sodelovalo 1000 zaposlenih.

PAPIR_shutterstock_1418237465

Izpostavljeno

Trajnost v papirni industriji

Poleg tega je 42 odstotkov vprašanih potožilo, da v delovnem okolju vse bolj prevladujejo pričakovanja glede uspešnosti. Vsak tretji vprašani ne ve več, kako izpolniti zahteve. Ko so previsoki cilji doseženi, to takoj obvelja za novo merilo.

Izsledki raziskave kažejo, da je četrtina zaposlenih izpostavljena prehitremu tempu na delovnem mestu, ki dolgoročno ni vzdržen.

Iz tega začaranega kroga ni mogoče pobegniti, je prepričan vsak drugi zaposleni. 51 odstotkov vprašanih jih je priznalo, da nimajo nobenega ali zgolj majhen vpliv na količino dela. 40 odstotkov vprašanih ima enako mnenje o ciljih na delovnem mestu.

Po mnenju članice upravnega odbora sklada Bertelsmann Brigitte Mohn morajo v vse skupaj poseči delodajalci. "Menedžment lahko v veliki meri vpliva na kulturo storilnosti in z realističnimi delovnimi cilji ustvari zdravo delovno okolje," je poudarila Mohnova.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja