V Teksasu sumijo, da je bilo na istem letalu družbe Frontier Airlines nekaj šolarjev, zato so iz previdnosti zaprli tri šole. Šolo so zaprli tudi v Ohiu, kjer sumijo, da je bil eden od uslužbencev na istem letalu, vendar na drugem poletu. Direktor Centra za nadzor nad nalezljivimi boleznimi (CDC) Tom Frieden je priznal, da medicinska sestra Amber Vinson ne bi smela potovati z letalom.
V ponedeljek naj bi imela že majhno vročino, ne pa tudi drugih simptomov ebole. Vinsonova je v Dallasu oskrbovala Thomasa Erica Duncana, ki je konec septembra z virusom pripotoval v ZDA, umrl pa 8. oktobra v Prezbiterijanski bolnišnici v Dallasu, kjer je za ebolo najprej 12. oktobra zbolela medicinska sestra Nina Pham, v ponedeljek ali torek pa še Vinsonova. Vinsonovo bodo danes iz Dallasa prepeljali na zdravljenje v Nacionalni zdravstveni inštitut v Bethesdi pri Washingtonu, Phamovo pa že zdravijo v bolnišnici Emory v Atlanti, kjer ima svoj sedež tudi CDC.
Prezbiterijanska bolnišnica v Dallasu je naredila vrsto napak in neprevidnosti pri prvem primeru izbruha ebole v ZDA. Duncana so najprej zavrnili, čeprav je imel simptome in je povedal, da prihaja iz ene od treh afriških držav, ki jih je bolezen najbolj prizadela. Poleg Liberije sta to še Gvineja in Sierra Leone. Ko so ga nekaj dni kasneje le sprejeli in dali v izolacijo, pa je očitno prišlo do napak pri oskrbi, saj sta se okužili že dve medicinski sestri, ki sta skrbeli zanj, CDC pa ne izključuje možnosti dodatnih okužb.
Smrtonosna bolezen je doslej zahtevala življenja že več kot 4400 ljudi, večinoma v omenjenih treh državah zahodne Afrike. Na dramatičnost položaja je opozoril tudi Varnostni svet ZN, ki od držav članic ZN zahteva povečanje naporov v boju proti bolezni.
Zaradi strahu pred ebolo zaprli nekaj šol
V ameriških zveznih državah Teksas in Ohio so danes preventivno zaprli nekaj šol, ker naj bi nekaj šolarjev ali šolskega osebja potovalo z istim letalom, ki je v ponedeljek iz Clevelanda v Dallas prepeljalo drugo medicinsko sestro, ki se je v ZDA okužila z virusom ebole.