Ta vključuje uvedbo spornega davka na bančne vloge, poročajo tuje tiskovne agencije. Proti je bilo 36 od 56 poslancev, 19 pa se jih je vzdržalo glasovanja.
Vladajoča stranka Disy je že pred začetkom obravnave predloga v parlamentu napovedala, da se bo pri glasovanju vzdržala. Poslanci drugih strank pa so glasovali proti.
Poslanci so bili v razpravi ogorčeni zaradi ostrih pogojev za pridobitev evropske finančne pomoči pred bankrotom. Predsednik parlamenta Janakis Omiru iz socialistične stranke Edek jih je tudi odkrito pozval, naj se uprejo "izsiljevanju" evroskupine.
Proti predlogu je poslance pred parlamentom glasno pozivalo tudi več tisoč demonstrantov. Cesto pred parlamentom je policija zaprla, protestniki pa so med drugim vihteli transparente z napisi, kot je "Ciper pripada svojim državljanom".
Ciper bi moral v zameno za deset milijard evrov evropske finančne pomoči zbrati 5,8 milijarde evrov s pomočjo davka na bančne vloge. Osnutek zakonodaje, o katerem je glasoval parlament, je predvideval 6,75-odstotno davčno stopnjo za vsote med 20.000 in 100.000 evrov ter 9,9-odstotno stopnjo za vloge nad to vrednostjo.