Janša je v izjavi za medije po zaključeni interpelaciji ocenil, da se je v današnji razpravi pokazalo, da premier govori eno, ministri pa nekaj drugega. Zato upa, da je vlado in koalicijo današnja razprava povezala in ji nastavila ogledalo ter jo streznila, "da nehajo delati zmedo".
"Vsaka konstruktivna kritika vladi koristi, ker lahko potem popravi svoje delovanje," je dejal. SDS bo še naprej ravnala v skladu z načelom, da bodo podprli dobre stvari in nasprotovali tistemu, za kar menijo, da škodi državi, pri čemer so pripravljeni "poseči" tudi po vnovičnih referendumih. Napovedal je, da vlada ne bo zdržala mandata. "Ni pa rečeno, da bodo takrat, ko bo ta vlada padla, predčasne volitve," je ocenil.
"Mislim, da so se danes tisti, ki so spremljali to debato, lahko dokončno prepričali, v čem je razlika med opcijo, ki je vladala do 24. aprila lani in sedanjo vlado," pa je po razpravi dejal premier Robert Golob. Prva naj bi živela v preteklosti, "drugi se pa soočamo z realnostjo".
Janša je sicer v obrazložitvi interpelacije zoper delo Golobove vlade izpostavil, da je bilo na začetku njenega mandata "slišati velike besede o reformah, po skoraj enem letu pa je od vseh teh reform na mizi ostala zgolj reforma časovnic".
Golob je v odgovoru na seji DZ interpelacijo označil za priložnost, da bodo lahko predstavili resnico o delu vlade. Ta namreč ne pride do ljudi tudi zato, ker so po njegovih besedah "nekateri mediji ugrabljeni ter ker nekateri ves čas zavajajo in ustrahujejo".
V poslanski skupini NSi vladi očitajo predvsem neuspešnost pri zdravstveni reformi. SDS so predlagali, naj ob interpelacijo vložijo sklepe, saj da bi morala interpelacija imeti nek "glasovalni zaključek", sicer je bila današnja razprava "brezplodna".
V koalicijskih poslanskih skupinah, Svobodi, SD in Levici, zavračajo očitke iz interpelacije. Vlada je njihovem prepričanju uspešna in vredna zaupanja, predlagateljem pa očitajo, da vsebina interpelacije ne temelji na dejstvih in pomeni zlorabo tega instituta. V Svobodi so poudarili, da je vlada že z dosedanjimi ukrepi na področju zdravstva dokazala, da ne namerava ostati le pri obljubah, temveč bo reformo izpeljala.
Med razpravo v DZ se je na Trgu republike na pobudo Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve na zborovanju Za Slovenijo in resnico zbralo nekaj sto ljudi, ki so proti ukinitvi samostojnega muzeja slovenske osamosvojitve. Podprli so interpelacijo in priporočila NSi vladi za krepitev vrednot osamosvojitve.