14-letnike je pri sekstingu zasačilo 63 odstotkov učiteljev, medtem ko je 13-letnike pri deljenju erotičnih vsebin ujelo 45 odstotkov učiteljev. Četrtina je pri sekstingu zasačila 11-letnike.
Približno polovica vprašanih je izjavila, da so vedeli za uporabo družbenih omrežij za pošiljanje seksističnih in ustrahovalnih sporočil. Nekaj manj učiteljev je zaznalo rasistična sporočila.
Polovica vprašanih pa je tudi sama doživela zlorabe na spletu oziroma negativne komentarje, med katerimi so bile tudi obtožbe o pedofiliji. Skoraj tretjina je na spletu opazila lastne fotografije, ki so jih posneli brez njihove vednosti.
"Spletne zlorabe imajo uničujoč vpliv na življenja učiteljev in učencev. Vlada doslej še ni sprejela resnih ukrepov, ki bi šolam omogočili ustrezen odziv na tovrstne zlorabe," je povedal generalni sekretar NASWUT Chris Keates.
Na ministrstvu za izobraževanje so izpostavili, da imajo učitelji pravico, da se počutijo varne. "Želimo zagotoviti, da bi se mladi zavedali tveganj in nevarnosti - tudi pošiljanja neprimernih fotografij," so sporočili. Poudarili so, da je zakonodaja na tem področju zelo jasna. Učitelji morajo namreč vsako nespodobno fotografijo otroka prijaviti policiji.