"Na sestanku je bilo predlaganih nekaj rešitev, zato intenzivne aktivnosti pri zagotovitvi sredstev za pokritje celotne investicije že potekajo," so pojasnili na zdravstvenem ministrstvu, kjer za zdaj ne morejo pojasniti, kdaj in s kakšno finančno konstrukcijo, saj viri financiranja še niso potrjeni v celoti.
Kot so še dodali, Ptuju urgentni center glede na število prebivalstva in nujnih primerov pripada v skladu z enotno metodologijo urgentnih centrov za vso Slovenijo. Kot je ministrica Milojka Kolar Celarc povedala že na nedavnem vladnem obisku podravske regije, bi lahko bil ptujski urgentni center končan relativno hitro, največ v letu dni, saj da so na ministrstvu pri investicijah zelo dosledni.
Mnenja vodstva iz ptujske bolnišnice danes za niso mogli posredovati, saj je direktor Andrej Levanič službeno odsoten. Je pa prejšnji teden ob seji sveta zavoda povedal, da alternative ni in sredstva bo nekako treba zagotoviti. Na Ptuju namreč ves čas trdijo, da gradnja le urgentnega centra ne reši težav bolnišnice, zato je na projekt vezana nujna obnova operacijskega bloka, investiciji pa bi bilo najbolj racionalno opraviti hkrati.
Levanič je takrat izrazil upanje, da bodo čim prej našli rešitev, tako da bi lahko kmalu objavili razpis za izvajalca del, s katerimi bi začeli še letos.