Belgijski mediji poročajo, da je na ulicah veliko pripadnikov posebnih policijski enot in vojaških vozil.
Prav z območja Schaerbeek so se v torek trije napadalci odpeljali na letališče, kjer sta se dva nato razstrelila, tretjega pa še iščejo. V torek zvečer in ponoči so nato tam potekale racije, v katerih so policisti našli 15 kilogramov razstreliva, kemikalije za izdelavo bomb in zastavo Islamske države.
Aretacije v Nemčiji
Aktivni so tudi nemški policisti. Javna nemška televizija ARD je poročala, da je bil pri rutinski kontroli na železniški postaji v Giessnu v sredo zvečer aretiran 28-letni Maročan. Pri pregledu dokumentov so policisti ugotovili, da mu je vstop v območje schengna prepovedan ter da je tako v Italiji kot v Nemčiji zagrešil kazniva dejanja. Leta 2014 je v Nemčiji neuspešno zaprosil za azil.
Pri podrobnejši preiskavi se je nato izkazalo, da naj bi ga 18. marca zaradi poškodbe obravnavali v bolnišnici. Na ta dan je bil v Bruslju aretiran eden glavnih osumljencev za novembrske teroristične napade v Parizu Salah Abdeslam.
Povezava z bruseljskim teroristom
Kot je razkril nemški Spiegel, naj bi na njegovem telefonu našli sporočilo sms z imenom Khalida El Bakraouija - moškega, ki se je v torek razstrelil na bruseljski podzemni železnici. V nekem drugem sporočilu, poslanem v torek ob 9.08, so našli besedo "fin", ki v francoščini pomeni konec. El Bakraoui se je razstrelil ob 9.11.
Aretirani v Düsseldorfu naj bi bil oblastem v nemški zvezni deželi Severno Porenje-Vestfalija že dlje časa znan kot salafist in je morda pripadal krogu okoli bruseljskih teroristov.
Po pisanju Spiegla gre za Samirja E. Enako kot Khalida El Bakraouija so ga lani poleti prijeli na turško-sirski meji. Turške oblasti so za oba ocenile, da sta se ali se nameravata na strani islamistov boriti v vojni v Siriji, nakar so ju izgnale nazaj na Nizozemsko, od koder sta prišla. Oblasti želijo zdaj preveriti, kako povezana je dvojica dejansko bila, zato so ga aretirale.