Dokument iz leta 2011, ki ga je v pismu rektoratu priložil nekdanji dekan fakultete za matematiko in fiziko Anton Ramšak, med drugim navaja, da dekanu in prodekanom v skladu s kolektivno pogodbo pripada dodatek za stalno pripravljenost. Opisuje pa tudi delovno mesto visokošolskega učitelja, pogoje, ki jih mora posameznik izpolniti, če želi zasesti to mesto, kakšne odgovornosti ima in kateri dodatki mu pripadajo.
Kot je izpostavil časnik, sta tako Pejovnik kot sedanji rektor Ivan Svetlik več čas trdila, da univerza nikoli ni dovolila izplačevanja dodatka za stalno pripravljenost, a Pejovnikov podpis pod dokumentom ju postavlja na laž.
Pejovnik trdi, da dokumenta ni osebno podpisal
Pejovnik je sicer za časnik zatrdil, da dokumenta ni osebno podpisal in da ni poznal njegove vsebine, ampak je dokument podpisan zgolj s faksimilom njegovega podpisa. Po Pejovnikovih navedbah so dokument pripravile strokovne službe rektorata. Ko so ugotovile pravno podlago, ki jo citirajo v sklepu, so nanj vstavile faksimile njegovega podpisa in ga poslale na fakulteto za matematiko in fiziko, je pojasnil nekdanji ljubljanski rektor, ki vztraja, da z njim ni bil seznanjen.
"S to izjavo pa dopisu ne odrekam pravne veljavnosti. Izjavljam le, da ga nisem osebno podpisal in da nisem poznal njegove vsebine. Kot je zapisano v gradivu, so tekst usklajevale strokovne službe rektorata ter fakultete za matematiko in fiziko in verjamem, da je sistemizacijski list skladen z zakonskimi predpisi," je še dejal Pejovnik.
Nekdanja glavna tajnica univerze Andreja Kert v času Pejovnikovega rektorstva, ki se je podpisala pod spremni dopis k dokumentu, pa je dejala, da je bilo dokumentov ogromno in ni imela časa vsak list pogledati.
Tudi na univerzi vztrajajo, da dokumenta do ponedeljka niso poznali. Po njihovem mnenju ta "dokazuje, da so članice Univerze v Ljubljani vsaka na svoj način urejale omenjeno področje v prepričanju, da delujejo skladno z veljavno zakonodajo".
Dokument je pred dnevi na rektorat posredoval nekdanji dekan fakultete za matematiko in fiziko Anton Ramšak v pismu, v katerem je bil kritičen do sedanje drže univerze do tedanjega ravnanja fakultet. Ramšak na prošnjo STA svojega pisma ni želel posredovati, češ da to pismo ni bilo namenjeno javnosti. Kot je razvidno iz izsekov njegovega pisma, ki jih je objavilo Delo, kolege akademike sprašuje, ali bodo "res dovolili, da nam akademsko in ustvarjalno svobodo krojijo mediji, javnost, politika", kar označuje za "poskuse vmešavanja v akademsko svobodo".