Kot je že običajno zadnja leta, je tudi letošnjega oktobra po teži prevladovala odpadna električna in elektronska oprema s 13.856 kilogramov, na drugem mestu so bili odpadki iz skupine premazov, lepil in smol s 4848 kilogramov, sledijo pa jim odpadna motorna olja s 3736 kilogramov.
Za razliko od lani je letos jedilno olje šele na četrtem mestu s 3150 kilogramov. V gospodinjstvih nastane tudi veliko drugih nevarnih odpadkov, kot je embalaža, ki vsebuje nevarne snovi, razne baterije, pesticidi, zavržena čistila in pršila.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Jesenske akcije se je udeležilo 2381 občanov, največ v Celju, sledita pa mu Žalec in Šentjur. V obeh akcijah (spomladanski in jesenski) pa je nevarne odpadke oddalo na varno 4958 občanov, kar je podobno kot lani. Malo manj kot 5000 občanov so v Simbiu v obeh akcijah našteli tudi leta 2013, ko je v akcijah spomladi in jeseni sodelovalo 4983 občanov.
Nevarne odpadke iz gospodinjstev lahko občani pripeljejo tudi v zbirne centre izvajalca javne službe, in sicer v neomejenem številu. Poleg tega lahko odpadne baterije ali akumulatorje prepustijo distributerjem in njihovim proizvajalcem, zdravila lekarnam, električno in elektronsko opremo pa prepustijo ob nakupu nove na prodajnem mestu.