Za nekdanjega člana uprave Vzajemne Franca Henigmana tožilec predlaga tri leta zapora in 10.200 evrov kazni, za nekdanjega vodilnega v podjetju S&T Klavdija Godniča pa tri leta in osem mesecev zapora ter 14.000 evrov denarne kazni. Drugega nekdanjega vodilnega v S&T pa naj se po predlogu tožilstva obsodi na tri leta zapora in se mu prav tako izreče 14.000 evrov kazni.
Prihodnji ponedeljek bodo na vrsti še zaključne besede obrambe. Če bodo zaključili v doglednem času, bo sodba izrečena še isti dan, sicer pa v sredo 11. novembra, je danes napovedal sodnik.
Podjetju S&T naj se po predlogu tožilca naloži trikratnik povzročene škode v tej korupcijski aferi, in sicer 1,65 milijona evrov, kazen v višini trikratnika pridobljene koristi oziroma 1,49 milijona evrov pa naj se naloži podjetju M-Kontakt, je danes v zaključnih besedah še dejal Levašič.
Obtoženim naj se vzame še nezakonito pridobljeno premoženjsko korist, sodišče pa naj jim naloži tudi stroške postopka, je nadaljeval tožilec.
Pravni pooblaščenec Vzajemne prav tako zahteva povrnitev povzročene škode z obrestmi od leta 2006 dalje, ki naj jo obtoženi kot domnevni sostorilci poplačajo solidarno. Škoda znaša nekaj več kot 551.000 evrov. Da bi se zagotovila sredstva za poplačilo škode, je pooblaščenec predlagal tudi zavarovanje nepremičnin na Korčuli.
Obtožnica Jakliča in Henigmana bremeni, da sta kot člana uprave Vzajemne zavestno odobrila preplačilo dejanske vrednosti pogodbe s S&T za nabavo informacijske opreme in spremljajoče storitve v višini 551.213 evrov in pri tem zlorabila položaj.
Denar naj bi potoval prek S&T Slovenija in z njo povezanimi podjetji v tujini, na koncu pa prek fiktivnih poslov končal na računu podjetja M-Kontakt, čigar lastnik je bil Boštjan Jaklič, brat Marka Jakliča. Podjetje naj bi bilo ustanovljeno z izključnim namenom pranja denarja iz omenjenega domnevno spornega posla. Denar se je kasneje prelil v nepremičnine na Korčuli.