Slovenija

Pohvalili zdravstveno oskrbo beguncev v Sloveniji

STA/G.G.
30. 10. 2015, 16.12
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.58
Deli članek:

Zdravstvena oskrba beguncev v Sloveniji poteka dobro, še posebej zato, ker se je stanje na brežiškem območju umirilo, pravi državna sekretarka na ministrstvu za zdravje Sandra Tušar. Stanje na terenu sta si po njenih besedah ogledala tudi predstavnika Svetovne zdravstvene organizacije (WHO), ki sta pohvalila dobro organizacijo oskrbe.

Reuters
Razmere na terenu so težke, a obvladljive.

Do četrtka je pri oskrbi beguncev na brežiškem območju pomagalo še 17 zdravstvenih delavcev, od danes zjutraj pa so tam le še štirje, ki sodelujejo z organizacijo Zdravniki brez meja. Oskrbeli so 46 od okoli 3000 migrantov, je na novinarski konferenci povedala Tušarjeva.

Po njenih navedbah je vodja ekipe Zdravnikov brez meja pohvalil organizacijo zdravstvene oskrbe beguncev v Sloveniji.

Na terenu so bili tudi zdravniki Karitasa s svojim šotorom, a so ga v četrtek podrli in so se preselili na Šentilj, kjer bodo pomagali tamkajšnjim ekipam. Te so zaradi novega načina popisa beguncev, ko jih z vlaki vozijo na Šentilj, sedaj bolj obremenjene. Tam trenutno deluje pet zdravstvenih delavcev ob sodelovanju s številnimi prostovoljci, sedaj tudi s ekipo Karitasa, je pojasnila Tušarjeva.

hipno-diploma, hipnoza

Njena.si

Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo

Ministrstvo za zdravje je ves čas v stiku s temi zdravstvenimi delavci in jim nudi dodatne ekipe, ki jih lahko vsak trenutek vpokličejo. "Zaenkrat pravijo, da ne potrebujejo pomoči, je pa v pripravljenosti ekipa Zdravstvenega doma Celje," je povedala Tušarjeva.

Dejala je še, da sta si stanje na terenu ogledala sodelavca WHO, ki sta prav tako pohvalila organiziranost Slovenije. Po njenih navedbah sta dejala, da toliko sodelovanja in pripravljenosti pomagati na terenu že dolgo nista videla.

Ob tem sta priznala, da WHO Sloveniji trenutno težko pomaga, ker je predobro organizirana. Je pa WHO Sloveniji ponudila pomoč, če bo migrantska kriza trajala dlje oz. več mesecev, je še povedala Tušarjeva. "Potem bo lahko WHO skočila na pomoč s koordinacijo s tujimi ekipami, ki bi jih vključili v sodelovanje," je dodala.

Zanimivosti

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja

LEČA
Leča

Stročnica, ki bogati jedilnike in odpravlja slabokrvnost