Komunala Kranj je namreč predlagala precejšnjo podražitev odvoza komunalnih odpadkov, poleg tega pa na Planini želijo dokončno urediti problematiko odlaganja. Komunala Kranj je kranjskemu mestnemu svetu sicer podala predlog, da se odvoz komunalnih odpadkov podraži v povprečju za kar pet evrov na gospodinjstvo. Kot so pojasnili pri Komunali Kranj, se nekatere cene niso spremenile že od leta 2007, obstoječe pa ne pokrivajo stroškov izvajanja storitev. Povišanje je predvsem posledica ukinitve pretovora odpadkov na Zarici, pokrivanje izgube z dobičkom iz drugih dejavnosti pa zakonsko ni več dopustno. Mestne svetnike ti argumenti sicer niso prepričali.
»Uprava Komunale Kranj ignorira vse pozive glede ponovnega imenovanja nadzornega sveta v tem mandatu.« Boštjan Trilar, župan Mestne občine Kranj
Župan Trilar je točko prekinil
Župan Mestne občine Kranj Boštjan Trilar je zato točko prekinil in jo bodo nadaljevali na eni od prihodnjih sej. Trilar je ob tem dejal, da bi morali odločati o vsoti napak iz preteklosti: »Zakaj ni bilo podražitve, ko je bil rok za to? Zakaj od leta 2008 ni bilo popravka cene? Zakaj je bilo prodano zemljišče v poslovni coni na Polici, ki bi ga lahko uporabili za sortirnico odpadkov? Zakaj je bil ukinjen nadzorni svet Komunale Kranj, ki bi bedel nad učinkovitostjo poslovanja podjetja? Uprava Komunale Kranj ignorira vse pozive glede ponovnega imenovanja nadzornega sveta v tem mandatu. Če se cena ne spremeni, je ena od opcij subvencionirana cena iz občinskega proračuna, kar bi pomenilo štiristo tisoč evrov na leto, kar je neizvedljivo.«
Sprememba pozicije kontejnerjev
Na nas pa se je obrnil tudi ogorčen bralec, ki pravi, da želi Komunala Kranj na Planini spremeniti pozicijo kontejnerjev. Ta problematika je sicer pereča že več let. S sedanjo predlagano rešitvijo pa se stanovalci ne strinjajo. »Stanovalci smo imeli sestanek s hišniki oziroma koordinatorji našega bloka, ogledali smo si idejni projekt za novo postavitev kontejnerjev za odpadke, ki pa je po našem mnenju še slabši, kot je zdajšnje trenutno stanje. Smeti naj bi bile namreč prestavljene s parkirišč pod okna blokov. Po našem mnenju bi se morali kontejnerji postaviti tako, kot je bilo dogovorjeno na ogledu pred nekaj meseci – to je ob Šeligovi ulici,« izpostavlja bralec.
Rešitve intenzivno iščejo naprej
Takšen predlog pa za kranjsko občino ni sprejemljiv. »Zaščitni nasip je objekt protihrupne zaščite in se nahaja v varovalnem pasu ceste. Ker bi se s posegom vanj zmanjšala prometna varnost, za tak poseg uporabniki ne bi mogli pridobiti soglasja Mestne občine Kranj. Poleg tega kolesarske steze in protihrupne zaščite predstavljajo površine javne infrastrukture, ki bodo predvidoma pri določanju funkcionalnih zemljišč k večstanovanjskim objektom ostale v lasti občine. Predlog je tudi v nasprotju s prednostmi, ki jih bodo prinesle v projektu predlagane lokacije. Odjemna mesta se morajo namreč zagotoviti v območju funkcionalnih zemljišč,« so na očitke odgovorili na kranjski občini. Sicer pa rešitve že intenzivno iščejo naprej.