Odločitev, da ne bodo nadaljevali s postopkom, so sprejeli na podlagi natančnega pregleda investicijskega primera, ki so ga opravili v luči neugodnega razvoja regulatornega okolja in telekomunikacijskega trga.
Slovenski državni holding je že pred tem sporočil, da jih je Cinven o svoji odločitvi obvestil v ponedeljek in da so na tej podlagi uradno zaključili postopek prodaje.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Cinven jim je v dopisu sporočil, da ob upoštevanju več pomembnih dogodkov, ki so se zgodili od junijske ponudbe za nakup Telekoma Slovenije, transakcija zanj ni več ekonomsko vzdržna.
Zaradi zaostrenih razmer na finančnih trgih so se povečali stroški financiranja, kar negativno vpliva na celoten postopek.
Prav tako kot enega izmed glavnih razlogov v Cinvenu po navedbah SDH navajajo zelo negotovo poslovno okolje, v katerem posluje Telekom Slovenije, ter izpostavljajo kompleksnost političnega okolja v Sloveniji, kakor tudi močno odmevnost, ki jo je ta prodajni postopek imel v javnosti.
Poleg tega so po navedbah SDH v Cinvenu pojasnili, da na podlagi dosedanjih ukrepov slovenskega regulatorja trga telekomunikacij ocenjujejo, da regulatorno okolje na področju investicij za Telekom Slovenije ne bo vzpodbudno.
Na njihovo odločitev so vplivale tudi neugodne spremembe predpisov EU o mednarodnem gostovanju ter spremembe v poslovanju družbe, ki ne bodo pozitivno vplivale na rezultate, in ki jih Cinven v svoji ponudbi ni upošteval.
Po mnenju britanskega sklada so to osnovni razlogi, zaradi katerih Cinven ne bi mogel uresničiti načrtov, ki jih je v določenem časovnem obdobju imel kot potencialni investitor v Telekom Slovenije.