Kot so v odzivu na odločitev o zaključku prodaje Telekoma Slovenije navedli v NSi, je škandalozno, da se je vrednost Telekoma Slovenije samo letos zaradi neusklajenosti koalicije in nezakonitega delovanja razrešenega ministra Janka Vebra znižala za več kot 250 milijonov evrov. "Na ta način smo bili oškodovani vsi davkoplačevalci," so pojasnili.
Po njihovem mnenju je obenem tudi nedopustno, da nekatere koalicijske stranke, ki so glasovale za prodajo Telekoma Slovenije, zdaj prodaji nasprotujejo, s čimer Sloveniji povzročajo veliko škodo in zmanjšujejo kredibilnost vlade in države ter odganjajo potencialne vlagatelje.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
V stranki pričakujejo, da bo Slovenski državni holding (SDH) nemudoma ponovil postopek prodaje podjetja, saj "dlje, kot bo država kot večinska lastnica Telekoma čakala s prodajo, manjša bo njegova vrednost". "Verjamemo, da je ob takojšnji obnovitvi prodajnega postopka Telekom Slovenije možno prodati še letos, saj podjetje nujno potrebuje odgovorne lastnike, ki bodo znali vlagati v razvoj. Naloga države ni, da ima v lasti podjetja, ampak da ustvarja dobre pogoje za podjetništvo in delovna mesta," so še dodali.
Iz SDH so danes sporočili, da britanski investicijski sklad Cinven kot edini ponudnik za nakup 72,75-odsotnega deleža Telekoma Slovenije ne želi nadaljevati pogajanj za zaključek prodajnega postopka in da je s tem postopek prodaje podjetja uradno zaključen.
SDH, ki je prodajni postopek vodil v imenu konzorcija prodajalcev na čelu z državo kot največjim lastnikom Telekoma Slovenije, je sporočilo Cinvena prejel v ponedeljek. Cinven jim je v dopisu sporočil, da ob upoštevanju več pomembnih dogodkov, ki so se zgodili od junijske ponudbe za nakup Telekoma, transakcija zanj ni več ekonomsko vzdržna.