Predsednik SDS je danes na družabnem omrežju Twitter objavil povezavo na spletno stran, na kateri objavlja svoje odgovore in komentarje na ugotovitve iz poročila KPK. Uvodoma Janša opozarja, da je KPK ne glede na dejstvo, da je bilo prejšnje zaključno poročilo kot nezakonito odpravljeno, postopek in neobrazložene očitke prejšnjega senata KPK "posvojila in tako uporabila vse metode, ki so bile v prejšnjem postopku uporabljene nezakonito".
Senat KPK je po njegovem prepričanju kršil temeljno človekovo pravico, saj mu v postopku ni dal možnosti, da se o dokazih in dejstvih izjavi. "Pravica izjaviti se ne pomeni zgolj pravice, da sedaj podam odgovor na nepravilne, netočne, zmotne in nezakonite ugotovitve KPK, ampak predvsem možnost seznaniti se z dejstvi in dokazi, ki jih je komisija uporabila v postopku in seveda tedaj sproti podajati svoje navedbe," pojasnjuje Janša.
Obenem opozarja, da je osnutek končnega poročila z dne 26. maja popolnoma neobrazložen. Iz njega po pisanju Janše ne izhaja, kako je KPK prišel do napačnih ugotovitev in od kod dokazi za "absurdne trditve, ki jih KPK v osnutku navaja". Pri tako neobrazloženem aktu gre po oceni predsednika SDS nedvomno za kršitev pravic iz 22. člena ustave in 6. člena Evropske konvencije o človekovih pravicah, saj mu "ne omogoča poštene obrambe do neupravičenih obtožb KPK".
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Janša KPK očita tudi nekatere druge kršitve ustavno zajamčenih človekovih pravic.
KPK namreč v danes objavljenem poročilu o vnovičnem nadzoru premoženjskega stanja Janše ugotavlja, da se mu je njegovo premoženje glede na ugotovljene uradne vire dohodkov in premoženja v obdobju, ko je opravljal funkcijo poslanca in predsednika vlade, nesorazmerno in nepojasnjeno povečalo za najmanj 210.000 evrov.