V okviru več kot 600.000 evrov vrednega projekta, ki ga je sofinanciral evropski sklad za regionalni razvoj, je bil izveden sklop gradbenih in drugih del na panoramski cesti. Urejenih je bilo 20 točk za obiskovalce z novo turistično infrastrukturo, to je z informativnimi in interpretacijskimi tablami, klopmi, ležalniki, mostički, zavetišči za kolesarje, skulpturami, igrali in razglednimi ploščadmi.
Drugi del projekta je predvidel oblikovanje enotne zgodbe za območje panoramske ceste, ki izhaja iz identitete območja. Novi integralni turistični produkt Solčavska panoramska cesta - Pot najlepših razgledov. Ponuja celovito doživetje Solčavskega z raziskovanjem kulturne dediščine in naravnih znamenitosti, z različnimi aktivnostmi, nastanitvami in lokalno kulinariko območja.
Kot so sporočil iz Občine Solčava, je bil osrednji cilj projekta povečati turistično privlačnost, prepoznavnost in obiskanost območja. Solčavska panoramska cesta leži v povirju reke Savinje v naročju Karavank in Kamniško-Savinjskih Alp. Zaznamujejo jo tri vzporedne alpske, ledeniško preoblikovane doline: Logarska dolina, Robanov in Matkov kot.
Panoramska cesta je dolga 37 kilometrov, začenja in končuje se v vasi Solčava. Velja za eno najlepših razglednih cest v Sloveniji, območje pa premore tudi bogato kulturno in etnološko dediščino. Moč tradicije dokazuje ohranjanje nekaterih avtohtonih pasem, denimo jezersko-solčavske ovce. Solčavsko zaznamujejo še druge posebnosti, kot so solčavski gorski macesnov les, izvir kisle vode in stoletni logarski apnenec.
O bogati dediščini pričajo najdbe orodja ledenodobnih lovcev izpred več kot 30.000 let in okostja jamskega medveda v Potočki zijalki, v kateri so našli najstarejšo šivanko na svetu. Paleontološki zaklad sestavljajo fosilne najdbe lilij, rib, rakov in morskih plazilcev. V Kamniško-Savinjskih Alpah je bilo odkrito tudi skoraj celotno okostje skoraj 1,5 metra velikega pahiplevrozavra.