Po prepričanju Prelesnikove pri razkritju pogodb namreč ne moremo govoriti o tem, da je treba varovati osebne podatke, saj gre za porabo javnega denarja.
Na vprašanje voditelja, kaj se bo zgodilo, če fakultete pogodb kljub temu ne bodo želele razkriti, je Prelesnikova pojasnila, da se bodo prosilci v tem primeru lahko obrnili na informacijskega pooblaščenca, ki bo nato presojal o vsakem primeru posebej.
V oddaji je sicer sodelovala tudi ministrica za izobraževanje v odstopu Stanka Setnikar Cankar, za katero je aplikacija Supervizor razkrila, da je od leta 2003 prejela za nekaj več kot 636.000 evrov avtorskih honorarjev. Na vprašanje voditelja, ali lahko glede na pojasnila Prelesnikove tako pričakujemo tudi razkritje njenih pogodb, je odgovorila: "V tem kontekstu prav gotovo."
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Koprivnikar je glede pogodb sprva odvrnil, da o posameznih pogodbah ne želi razpravljati, saj gre tudi za poslovne skrivnosti. Upoštevati pa je treba, od kje je prišel denar in javnost ima pravico izvedeti, kako se denar porablja, je dejal. Štefanec je ob tem pristavil, da seveda so pogodbe, ki so sklenjene z zunanjim naročnikom, ki je zaščitene, so pa tudi pogodbe, ki jih fakulteta sklene s profesorjem in ta ne more biti zaščitena pred javnostjo.
Koprivnikar je ob tem napovedal, da bo država v prihodnje budno spremljala tovrstno delo profesorjev in preverjala zakonitost. Ne more pa država posegati v poslovne odločitve posameznih subjektov, je dejal. Rektor Univerze v Ljubljani Ivan Svetlik pa je ocenil, da sistem ni v redu, zato je napovedal, da ga bodo preverili.
Danes se je v zvezi z omenjenimi honorarji, ki so jim posameznikom izplačevali javni zavodi, preko elektronskega sporočila, ki je zaokrožilo v javnosti, oglasil tudi nekdanji minister za notranje zadeve in profesor na fakulteti za upravo Gregor Virant, ki je zapisal, da je treba pridobivanje sredstev na trgu vzpodbujati in ne zatirati. Treba se je upreti demagogiji, da sta delo in zaslužek greh, je zapisal.