Sedemindvajsetletnik je odvrgel dve granati, vendar ena ni eksplodirala. Zaradi sledi, ki so ostale na neeksplodirani bombi, so ga policisti prijeli že po nekaj dneh. Baje se projekta ni domislil sam, ampak je deloval po nareku stricev iz ozadja. Na sojenje zaradi poskusa uboja nekdanje tožilke, povzročitve splošne nevarnosti in nedovoljenega prometa z orožjem bo kajpak počakal v priporu.
Še vedno pa ni znano, kdo je novembra 2009 bombardiral hišo ljubljanske okrožne sodnice Katarine Turk Lukan, ki je sodila v kar nekaj odmevnih zadevah, med napadom pa v zadevi Global. V nočni eksploziji, ki je zbudila Radovljico, je bila sodničina 13-letna hči laže poškodovana. En mesec prej je počilo pred nočnim lokalom Million klub v središču Kranja, ko je 21-letnik po vsesplošnem pretepu, ki se je vnel zaradi nekega dekleta, odvrgel bombo med skupino vrstnikov in ranil osem ljudi.
Zagajski z ročnimi bombami nad Pahorja
Da so ročne bombe primerne tudi kot sredstvo za rop, so nas naučili filmi Johna Forda in Howarda Hawksa, preveč k srcu pa si jih je najbrž vzel moški, ki je oktobra 2009 v Mariboru odvrgel ročno bombo na Tržaški cesti pred trgovino Tuš v upanju, da bo razneslo bankomat. Scenarij se mu ni izšel po načrtih, saj je eksplozija bančni avtomat le poškodovala, tako da je denar ostal na varnem. Julija 2009 pa se je 59-letni hrvaški državljan Josip Zagajski s kar petimi ročnimi bombami tipa M-75 namenil pred slovenski parlament, kjer je nameraval obračunati s takratnim predsednikom vlade Borutom Pahorjem. Dobremu delu policije se gre zahvaliti, da je Pahor danes še vedno živ, Zagajski pa pod ključem, pravijo.
Marca 2007 je do tragedije prišlo v Veliki Dolini pri Brežicah, kjer je 44-letni domačin Herman Smrečnik brez pravega razloga s strelnim orožjem grozil sosedom, ob posredovanju policije pa je aktiviral še ročno bombo. Napadalec je bil mrtev na kraju, dve osebi pa poškodovani.
Maja 2005 se je neznanec pripeljal do lesene barake v vasi Brezje pri Novem mestu, v kateri je štiričlanska družina ravno legla k počitku. Na dvorišče je odvrgel ročno bombo, ki pa na srečo ni nikogar huje ranila. Mesec dni zatem se je zgodba ponovila v romskem naselju Dobruška vas. Napadalec je skozi okno v hiši odvrgel ročno bombo in se odpeljal. Življenje sta izgubili 46-letna Ivanka Brajdič in njena hči Jovanka Kočevar.
Če pogledamo še nekoliko v preteklost, se je eden bolj znanih primerov zgodil marca leta 1993, ko je bosanski državljan Bajazit Ahmić na Fernetičih grozil z razstrelitvijo. Takrat so se v pogajanja prvič vključili tudi policijski pogajalci, ki so novinarje izkoristili za to, da so možu preusmerili pozornost. Bila je to precej ponesrečena akcija in izredno tvegana za ljudi okoli bombaša, ki pa se je vsemu navkljub končala srečno.
V tem obdobju pa je imel precej opravka z bombami tudi danes že upokojeni poslanec Slovenske nacionalne stranke Zmago Jelinčič, ki naj bi avgusta leta 1992 skupaj z bivšim vodjo Viol, velikim domoljubom Andrejem Šiškom, in Matjažem Jeričem izdelal eksplozivno telo, ki sta ga nato Šiško in Jerič nastavila pod avtomobil Milana Klementa. Jeklenko naj bi razneslo ob odprtju vrat avtomobila, a se to ni zgodilo, ker je Klement pravočasno opazil priprta vrata in napravo. Jelinčič je bil na sodišču oproščen, njegova pomagača pa te sreče nista imela.