Slovenija

SMC še naprej vodi, a ji je podpora nekoliko upadla

STA/ mv
24. 8. 2014, 20.15
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Na lestvici priljubljenosti strank še naprej največjo podporo uživa SMC, ki bi dobila 31 odstotkov glasov, a stranki je podpora glede na julij padla za slabe štiri odstotke. Sledi ji SDS, ki se je na drugem mestu utrdila za dodatne 0,4-odstotne točke (15,4 odstotka), kaže anketa, ki jo je za portal Planet Siol.net pripravila agencija Episcenter.

KMA

Tudi NSi bi v avgustovskem merjenju javnega mnenja svoj glas namenilo več volivcev kot mesec prej. Zanjo bi glasovalo 10,4 odstotka volivcev, kar je tri odstotke več kot julija. Prav toliko več volivcev bi to nedeljo glasovalo za SD, ki z 8,7 odstotka glasov zasedajo četrto mesto. Stranka DeSUS bi prejela enak odstotek kot mesec prej (7,6 odstotka).

Medtem ko je podpora Združeni levici (7,5 odstotka) in Zavezništvu Alenke Bratušek (1,4 odstotka) ta mesec padla, bi se za SLS odločilo več anketiranih (4,5 odstotka). Pozitivno Slovenijo bi volilo 0,9 odstotka, stranko Verjamem 0,4 odstotka in Državljansko listo 0,3 odstotka vprašanih.

Katerim politikom pa so najbolj naklonjeni volivci? Najbolj sta jih prepričala Miro Cerar (77 odstotkov) in Borut Pahor (76 odstotkov), sledi jima Dejan Židan (54 odstotkov). Medtem ko polovica volivcev Karla Erjavca dojema kot zelo priljubljenega politika (49 odstotkov), je druga polovica prepričana v nasprotno (51 odstotkov). Na visoko peto mesto po priljubljenosti se je uvrstil novinec iz SMC Milan Brglez (46 odstotkov), ki je pred kratkim prevzel vodenje državnega zbora.

hipno-diploma, hipnoza

Zanimivosti

Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!

Na lestvici najmanj priljubljenih politikov vodi Zoran Janković (83 odstotkov), tik za njim sta Janez Janša (74 odstotkov) in Alenka Bratušek (70 odstotkov). Ljudmili Novak je nenaklonjenih 56 odstotkov volivcev.

Vlade Alenke Bratušek, ki opravlja tekoče posle, ne podpira 72 odstotkov volivcev.

Telefonska raziskava je bila opravljena med 14. in 20. avgustom, na vprašanja pa je odgovarjalo 1.006 polnoletnih oseb. Na vprašanje, kateri stranki bi zaupali svoj glas, so odgovarjali le tisti, ki so dejali, da bi se volitev zanesljivo udeležili. Takšnih anketirancev je bilo 630.