Slovenija

Bo država našla pot iz Viktorjevega labirinta?

A.K.
7. 8. 2014, 22.01
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55
Deli članek:

Travnik pred hišo Senovčana Viktorja Richterja je nekaj posebnega. Na petih arih zelenice je namreč Posavec že sedemnajsto leto zapored ustvaril prav posebno umetnino.

Navdih za letošnjo stvaritev je vitalni upokojenec Viktor Richter dobil kar v zdaj že odhajajoči koaliciji oziroma njeni nezmožnosti, da najde pot iz nastale situacije. Kot v labirintu, torej. Bo Slovenija našla pot iz blodnjaka, v katerega je zašla po zaslugi naše politike? »Ko sem pogledal v slovar in videl, da je definicija labirinta kraj, kjer se zablodi oziroma blodnjak, sem sklenil, da naredim labirint ali blodnjak in v njegovo središče postavim našo vlado,« ozadje svoje letošnje stvaritve naši ekipi razloži 84-letnik. Na sredino labirinta je postavil pravokotnik, ki simbolizira štiri koalicijske partnerice in ima samo en izhod. Čeprav je koalicija medtem že razpadla, pa je Viktor glede prihodnosti naše države vseeno optimističen. 84-letnik z Dovškega se je začel svojemu travniku pred domačo hišo intenzivneje posvečati po upokojitvi.

stroski, nasveti, finance, zavarovanje, generali, nalozbe

Zanimivosti

Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem

Na zelenici pred njegovo hišo so se tako doslej izmenjali že številni logotipi podjetij, slovenski grb, znak krške občine, simbol predsedovanja Slovenije Evropski uniji, sončna ura, simbol evra in lanska tehtnica pravice. Vsak izmed njih ima svojo prav posebno zgodbo, za nekdanjega varnostnega inženirja v Rudniku Senovo pa imajo posebno mesto v srcu predvsem prvi trije, ki so posvečeni njegovi družini. Čeprav bi marsikdo pomislil, da ima Posavec pri načrtovanju svojih likov in zahtevni košnji kakšno pomoč, v resnici vsa dela v svoji stvaritvi naredi sam. Viktor namreč dolge zimske dni izkoristi za iskanje novih idej, ki jih začne spomladi s pomočjo približno 500 količkov prenašati na svojo zelenico. Letošnji blodnjak kosi in vzdržuje vsaj dvakrat tedensko, pri čemer mora biti izjemno natančen in pazljiv, upoštevati pa mora tudi vremenske razmere. Ena košnja mu po navadi vzame približno dve uri časa, saj poteka kar v treh fazah. Pri tem pa mu je v pomoč kar osem različnih kosilnic. Kot nam ob koncu našega obiska zaupa Viktor, vzdrževanje umetnine zahteva veliko več truda kot začetna stvaritev. Do pozne jeseni, ko se bo travnik pred hišo Richterjevih spet spremenil v normalno zelenico, ga tako čaka še kar nekaj košenj.

Zanimivosti

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu

pitje čaja
Zeliščni napitek

Za svežo in sijočo polt si vsak dan privoščite skodelico čaja