25. maja bomo odločali, kdo bo za naše interese skrbel v Evropskem parlamentu. Ste se vprašali, kako delavni so bili tisti, ki smo jim podelili pretekli mandat? Pa poglejmo.
V sklicu Evropskega parlamenta, ki se zaključuje, nas je zastopalo osem poslank in poslancev. Ivo Vajgl, Romana Jordan Cizelj, Jelko Kacin, Lojze Peterle, Mojca Kleva Kekuš, Tanja Fajon, Zofija Mazej Kukovič in Milan Zver. Če katerega od naštetih ne poznate, nič hudega. V EU-parlamentu, ki ima sedež v Strasbourgu in zaseda tudi v Bruslju, sekretariat pa deluje v Luksemburgu, sedi kar 766 poslank in poslancev. Vseh pač ne morete poznati. Glede na to, da sta Strasbourg in Bruselj precej daleč, pa je še težje vedeti, kaj v resnici počnejo in na kakšen način si zaslužijo več kot 5000 evrov plače, dnevnice za bivanje v Bruslju okrog 3650 evrov mesečno ter pavšalno nadomestilo za vodenje pisarne 4300 evrov.
Jelko Kacin
Vložil je 117 predlogov, postavil 31 vprašanj, 61-krat je nagovoril kolege, predlagal 51 amandmajev k poročilom in se 85-odstotno udeleževal glasovanj. Glede na zbrano statistiko se po aktivnosti uvršča v spodnjo polovico poslancev. Koliko so delali preostali evroposlanci, pa preberite v tiskani izdaji časopisa Svet24!
Slovenski evroposlanci: mastna plača za malo dela
Več kot deset tisoč evrov evroposlanci na mesec prejmejo za svoje delo. Podatki kažejo, da nekateri za ta denar ne delajo nič.