"O odpiranju obravnave se nismo pogovarjali," so za STA odgovorili na hrvaškem ministrstvu za zunanje in evropske zadeve.
Minister Erjavec je pred tem danes v Ljubljani izjavil, da bo zunanje ministrstvo kmalu na vlado vložilo predlog za spremembo arbitražnega sporazuma o meji s Hrvaško, tako da bi bila ustna obravnava na arbitražnem sodišču javna. Kot je dodal, se z odprtjem obravnave za javnost v Zagrebu načeloma strinjajo.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Sicer je v arbitražnem sporazumu iz novembra 2009 zapisano, da je arbitraža zaupen postopek in da se izvaja v angleškem jeziku.
Hrvaška zunanja ministrica Vesna Pusić je v začetku januarja napovedala, da je prvo ustno obravnavo v Haagu mogoče pričakovati konec februarja ali v začetku marca. Erjavec pa je danes dejal, da bi lahko bila junija.
Na današnje izjave ministra Erjavca, da je za Slovenijo nesprejemljiv arbitražni postopek v primeru spora o Ljubljanski banki, so hrvaški diplomati za STA povedali, da je Pusićeva po srečanju z Erjavcem novembra lani v Zagrebu omenila arbitražo zgolj kot eno izmed opcij za reševanje spora.
Ocene ministra Erjavca, da so se zaradi nespoštovanja memoranduma z Mokric "odnosi med državama zelo ohladili, tudi na osebni ravni", v Zagrebu niso želeli komentirati.