Tožilka Ivanka Slana mu je v zameno za priznanje ponudila 30 let zapora, kar je obramba zavrnila in zahtevala novega izvedenca psihiatrije.
Mihalič naj bi 29. oktobra lani do smrti zabodel 29-letnico, s katero sta živela skupaj v stanovanjski hiši, v kateri je bila umorjena. Kot so v preiskavi ugotovili kriminalisti, naj bi bil vzrok za kruto dejanje ljubosumje. Žrtev je zaradi več vbodnih ran in vreznin umrla na kraju dejanja. Obtoženi je s kraja dejanja pobegnil, a so ga policisti še istega dne prijeli, nato pa je pristal na forenzičnem oddelku mariborske psihiatrije.
Tudi tam se ni umiril in je nekaj dni pozneje zakrivil poskus uboja nad enim od bolnikov, zato je sodišče obe zadevi združilo v en postopek. Tožilka je danes v zameno za priznanje predlagala 27 let zapora za umor ter pet let zapora za poskus uboja, skupaj pa enotno kazen tridesetih let, kar je tudi najvišja možna predlagana kazen. Mihalič se skupaj z zagovornikom Francijem Šoštaričem za priznanje ni odločil.
Namesto tega je obramba predlagala zaslišanje vrste prič, med njimi tudi obtoženčeve matere Marte Mihalič, ki bi lahko pojasnili njegovo psihično stanje v času pred krvavim dogodkom. Kot je pojasnil odvetnik, se je namreč obtoženi že pred tem zdravil zaradi psihiatričnih težav in blodenj, zaradi česar je pred leti jemal antidepresive.
Psihiatrični izvedenec Mladen Vrabič naj bi v svojem mnenju menil, da je Mihalič prištevna oseba, s čimer pa se ne strinja obramba in zahteva njegovo izločitev ter postavitev kateregakoli drugega izvedenca.
Kot je danes nekajkrat zatrdil odvetnik Šoštarič, je namreč prav Vrabič na tem sodišču najbolj pogosto v vlogi izvedenca psihiatrične stroke in naj bi po njegovem vedenju bolj ali manj vselej sledil tožilstvu.
Sodnica Andreja Lukeš je sledila predlogom obrambe za zaslišanje prič, o tem, ali bo sodni senat imenoval novega izvedenca in izločil Vrabičevo mnenje, pa se bo ta odločal šele po zaslišanju vseh prič in tudi izvedenca Vrabiča. Začetek glavne obravnave je razpisala za 20. april.