Zdravje
Slaba popotnika za naše zdravje sta tudi stres in neprespanost
Delovanje vašega imunskega sistema je zelo odvisno od življenjskega sloga. Morda telo trenutno še zmorete takšen tempo, kaj kmalu pa bodo bolezni tu. Kaj storiti?
Za zdrava jetra in razstrupljeno telo
Ali veste, da so pegasti badelj uporabljali že v antični Grčiji in Rimu? Takrat so ga predpisovali pri težavah z zbadanjem v rebrih, boleznih vranice, malariji, migreni … Danes velja za najbolj preučeno in dokumentirano zelišče za zdravljenje bolezni jeter. Veste, zakaj?
Kako znova najti moč v sebi?
Da, zgodi se, da nas ljudje ali okoliščine kdaj tako prizadenejo, da pademo s tečajev in iztirimo s svoje poti ter duševnega ravnovesja. Takrat po navadi rečemo, da se nam je podrl svet. Obstanemo. Preplavi nas žalost, vdamo se neizprosnim lovkam depresije in obupa. Vse, kar vidimo, je le neskončen predor brez slutnje po odrešujočih žarkih v daljavi, ki bi naznanjali boljše čase.
Čaji za žensko dobro počutje
Tudi najmanjša rastlinica ima lahko veliko moč. S pomočjo narave lahko okrepite svoje zdravje in vzdržujete notranje ravnovesje vse od pubertete do menopavze.
Živila za boljši spomin
Vzroki za težave s pomnjenjem so različni, na splošno pa je kriva postopna degeneracija možganskih celic kot posledica pomanjkanja hranilnih snovi ali izmeničnega delovanja prepogostega stresa v vsakdanjem življenju in pomanjkanja nekaterih snovi v prehrani. Kaj torej jesti za bistre misli?
Ne uničujte imunskega sistema s prehrano
Ob prehodu v hladnejše mesece moramo s pravilno izbiro prehranske slike in zdravim življenjskim slogom bolj okrepiti svoj imunski sistem. Zbrali smo prehranske navade, ki najbolj slabijo naš obrambni sistem telesa in se jih moramo zato čim bolj ali, še bolje, popolnoma izogibati.
Matjaž Javšnik na Aktualu: Za mano so kar težavna leta
V Vip šovu pri Juretu Ličnu in Martini Švab je bil gost Matjaž Javšnik, kralj komedije.
Za optimalno delovanje je nujno redno čiščenje
Je pomivalni stroj slabo pomil posodo? Se vam zdi, da se perilo v sušilnem stroju ni posušilo tako, kot bi se moralo? Ste na tleh ob pralnem stroju opazili lužo? Najverjetneje je za vse kriv umazan, morda celo zamašen filter.
Uživajte v sadežu pozne jeseni saj pomaga pri zdravju
Tokrat se vračamo v sadovnjak, po sadje, ki je tam še ostalo. Res je, da smo jabolka, hruške in večino preostalega sadja že pobrali, a nekaj več časa za zorenje potrebujejo aromatične kutine.
Tudi jeseni lahko telovadite na malce drugačen način
Uteži, steperji, eliptični trenažerji, medicinske žoge … Tudi če nimate vseh teh športnih pripomočkov, lahko učinkovito telovadite.
Inkontinenca ni neozdravljiva, lahko pa jo tudi preprečimo s krepitvijo medeničnega dna
Kako zelo so pomembne, se zavemo šele takrat, ko gre kaj narobe. In če so mišice ohlapne »tam spodaj«, gre lahko marsikaj narobe.
Sindrom izgorelosti je psihična motnja s hudimi posledicami, ne le trenutna izčrpanost
Znaki za alarm. Ko se dolgotrajni utrujenosti pridružijo še občutki tesnobe, panika, izguba motivacije, nihanje razpoloženja.
Pri jogi za začetnike gibčnost ni pomembna
Marsikdo se začne z jogo ukvarjati šele, ko se pojavijo telesne ali duševne težave. V nasprotju z drugimi športi gre pri jogi za celosten in zdrav način življenja, ki poleg telesnih vaj zajema še pravilno dihanje in duševno zdravje. Joga nam omogoča, da razvijemo ustrezno miselnost, ljubeč odnos do sebe in svojega telesa ter ga z nežnimi vajami še okrepimo.
Ko izgine libido: Moč je v možganih
Ženske so po naravi ustvarjene tako, da doživljajo dolgotrajne in večkratne orgazme. Žal pa v današnjem stresnem času trpi tudi ženski libido – in včasih celo izgine.
Vikend oddih poln doživetij
To jesen tradicionalni Vikend doživetij gostijo Terme Dobrna. Vrhunski namestitvi in kulinariki smo dodali izbrane predavatelje in zanimiv program. V upanju na vašo nepogrešljivo družbo.
7 vrst glavobolov
Skoraj vsi smo že kdaj izkusili glavobol, mnogi pa doživljajo kronične in akutne hude glavobole, ki motijo njihovo vsakdanje življenje in opravljanje dela. S tradicionalno kitajsko medicino (TKM) in akupunkturo je mogoče odkriti vzroke za nastanek glavobola, ne da bi se zanašali na zdravila proti bolečinam, ki večinoma težavo le prikrijejo in hkrati povzročajo neželene stranske učinke.
Vitamini: ne premalo, a tudi ne preveč
Vitamini v telesu pomagajo pri razgradnji in gradnji ogljikovih hidratov, maščob in beljakovin, sodelujejo pri delovanju encimov, potrebujemo jih tudi za tvorbo mišic in kosti, za zdrav imunski sistem in številne druge stvari. V telesu delujejo kot neke vrste pomočniki, ki skrbijo, da vse teče tako, kot mora.
Razlogi za srbeče dojke in bradavičke
Močna srbečica dojk in bradavičk ni tako redek pojav, kot si morda mislite. Tudi če ne gre za nič življenjsko ogrožajočega, je lahko občutek nenehnega srbenja dovolj moteč, da ovira naš vsakdan. Zbrali smo nekaj potencialnih vzrokov za to, zakaj se nam to dogaja – krivca lahko iščemo tako v nosečnosti kot navadah pri prhanju pa vse do resnih zdravstvenih težav.
Za duha in ljubezen, rožmarin bo lahko vedno pomagal
Začimba, ki je v antični Grčiji zapeljevala tako z vonjem kot s pripravki, posvečena pa je bila boginji ljubezni Afroditi.
Zamegljen vid pri otrocih ima lahko različnih več vzrokov
Otrok z ambliopijo vidi slabše predvsem v globino, kar pomeni, da ima težave z videnjem tridimenzionalnih podob.
Pomlajevanje in preoblikovanje kože z vidnimi rezultati
Jesenski dnevi postajajo hladnejši, kar pomeni, da je naša koža bolj izpostavljena zunanjim dejavnikom, ki lahko vplivajo na njen videz.
Okusne lisičke za boljše zdravje
Muhasto jesensko vreme z dežjem, a toplimi in sončnimi popoldnevi, je idealno za rast gob. Lisičke naravnost obožujejo tako kombinacijo.
Trdnejši nohti in obstojnejša manikira
Za dolgotrajno in lepo manikiro lahko poskrbimo tudi s pravilno rutino. Lepe in negovane roke so odraz naše urejenosti in pogosto pokažejo, na kakšni ravni je naša osebna higiena, zato se jim je treba posvetiti.
Poskrbimo za svoji najboljši prijateljici
Ko govorimo o raku dojk, se Slovenija ne razlikuje bistveno od večine drugih razvitih držav. Tudi v Sloveniji je rak dojk najpogostejši rak pri ženskah, saj je vsak peti novi primer raka pri ženskah rak dojk. Vseeno pa v zadnjih letih umrljivost pada, tudi zaradi kakovostnih programov, kot je program DORA, in rednega ozaveščanja žensk. K temu v Sloveniji veliko pripomoreta Združenje Europa Donna s svojimi dejavnostmi in mednarodna kampanja rožnati oktober, ki vsako leto poteka v oktobru.
Ob poškodovani in boleči ustni sluznici zelo pomagajo čaji
Težave z ustnimi razjedami lahko v večini primerov omilimo sami, predvsem z izogibanjem določeni hrani in pijači.