Alter

Številčne kode, ki zdravijo?

Številčne kode, ki zdravijo?

Renata Ucman
24. 2. 2012, 10.27

Dr. Grigori Grabovoi, priljubljeni jasnovidni ruski doktor znanosti matematike, je v svetu - in na medmrežju - vzbudil zelo veliko zanimanja z večmestnimi številčnimi kodami, ki naj bi jih mnogi uspešno uporabljali za zdravljenje različnih bolezni. Na spletu je mogoče brati o ljudeh, ki so si po njegovi metodi menda pozdravili hude, neozdravljive bolezni ali so jim po operativnih posegih znova zrasli odstranjeni organi, kar je nepredstavljivo. Bistvo njegovega zdravljenja je vizualiziranje in koncentriranje na posebne številčne kode, s čimer bolni ljudje frekvenco določene bolezni nadomestijo s frekvenco zdravja ter menda ozdravijo.

Vse, kar lahko izgubiš, je bolečina

Vse, kar lahko izgubiš, je bolečina

Roberta Zgonc
14. 2. 2012, 00.00

V društvu za vseživljenjsko pomoč »Poglej!« so se zbrali strokovnjaki in ljudje, ki so sami premagali različne oblike stisk, da bi drugim sporočili: »Poglej, če je meni uspelo, lahko uspe tudi tebi. Vsakdo je lahko v stiski in nič ni narobe, če prosi za pomoč. Ne bodi sam s stisko, poišči nas.«

Uglasite se za srečo

Uglasite se za srečo

Saša Einsiedler
17. 1. 2012, 00.00

Možgani so pravzaprav kot izjemno močan in sposoben računalnik. Ta za delovanje potrebuje elektriko, možgani pa tudi ali, natančenje, elektromagnetno valovanje. Kadar spimo, se učimo ali poslušamo glasbo, se vklapljajo različni programi z različnimi frekvencami valov.

Bo svet preživel naše vnuke?

Bo svet preživel naše vnuke?

Dejan Ogrinec
3. 1. 2012, 00.00

Karkoli bo novi premier storil, nikdar ne bo imelo tako močnega vpliva, kot ga je sprožila majhna varietejska predstava, kombinacija glasbe in filma, v New Yorku pred tremi leti. Izvedli so jo šestkrat zapored v tednu dni in govorila je o bolezenskem stanju planeta in finančnega sveta.

Prihodnost države v zvezdah

Prihodnost države v zvezdah

Ana Malenica
3. 1. 2012, 00.00

Ves svet se ukvarja z reševanjem krize, v kateri smo se znašli, a očitno ne preveč uspešno, kajti kriza se le povečuje in na obzorju se še vedno nabirajo temni oblaki, ki na žalost najavljajo le nov vihar. Ali je res tako težko dojeti, da krize ne morejo reševati tisti, ki so jo ustvarili, in da je nujno poiskati nove vire in načine, kako ta svet premakniti na višjo raven razumevanja življenja?

Resnica o teorijah zarote

Resnica o teorijah zarote

Saša Einsiedler
20. 12. 2011, 00.00

Veliko pojavov, dogodkov, pričevanj ljudi je, ki so nekako zunaj meja razuma. Šušlja se o zarotah, ugrabitvah Nezemljanov, planetih, kjer naj bi bila živa bitja. A dokazov, ki bi prepričali um, ni. Ali pa so, vendar so skriti v rokah elit?

Šitake: Dvakrat zdravilne

Šitake: Dvakrat zdravilne

Lara Jelen
20. 12. 2011, 00.00

Gobe šitake izvirajo iz Azije, kjer so izredno cenjene že lep čas. V naravi pri nas same sicer ne uspevajo, jih je pa mogoče uspešno gojiti. S tem se ukvarjajo v Zaposlitvenem centru Zarja, kjer delajo ljudje po poškodbi možganov in drugi teže zaposljivi. Pod skrbnim vodstvom delovnih terapevtov pridelujejo ekološko neoporečne šitake. Obiskali smo jih pri delu.

Delci hitrejši od svetlobe

Delci hitrejši od svetlobe

Tina Nika Snoj
7. 12. 2011, 00.00

Temelji sveta, ki ga poznamo, so se pred kratkim zamajali. No, vsaj teoretično. V laboratorijih Cerna so namreč izmerili hitrost delcev, ki je presegla svetlobno.

Pametni magneti ščitijo

Pametni magneti ščitijo

Miša Čermak
7. 12. 2011, 00.00

Magister strojništva, ki je študiral, živel in petnajst let delal tudi na Inštitutu Jožef Stefan, že veliko let živi v Beogradu z ženo, ki je sorodnica Božidarja Jakca, in odraslima otrokoma. Zaradi svoje bolezni se je posvetil tudi raziskovanju, kako si sam pomagaš, izumil je bioguard, magnetne izdelke za zaščito telefona, računalnika in računalniškega ekrana.

Bolezni sem rekel ne!

Bolezni sem rekel ne!

Bojan Zadravec
29. 11. 2011, 00.00

Srečati se z Avgustom Ošlajem iz Lendave, človekom z močno intuicijo, in prisluhniti njegovi modrosti, je nadvse zanimivo, saj združuje znanje, ki ga je dobil od prednikov in okolice, kjer je odraščal, z znanostjo in tradicionalno dediščino najstarejših civilizacij.

Počutim se kot tridesetletnik

Počutim se kot tridesetletnik

Katja Božič
15. 11. 2011, 00.00

Ob pogledu na mladostnega, energičnega, neverjetno gibčnega Avstralca z dolgimi neukrotljivimi kodrastimi lasmi človek kar težko verjame, da je za njim že več kot šest desetletij življenja. David Labuschagne, magister fiziologije, ki ga je pred štirimi leti pot zanesla v Slovenijo in jo je v trenutku začutil kot svojo domovino, je sam najboljša reklama za to, kar počne in uči druge.

Z živo hrano se je razcvetel

Z živo hrano se je razcvetel

Katja Božič
15. 11. 2011, 00.00

O tem, koliko je Saša Tasevski dosegla zgolj s predanim 24-urnim ukvarjanjem s sinom, tako rekoč odpisanim otrokom, ki se je rodil popolnoma negiben, do treh let pa je še nabral diagnoze, kot so srčna odprtina, epilepsija, sum na astmo, najhujša oblika umske zaostalosti, avtizem, hiperaktivnost in agresija, smo pisali že pred dvema letoma. Vsem metodam, ki jih je uporabljala, je nato dodala še prehranjevanje z živo hrano.

Bosi v Sinajski puščavi

Bosi v Sinajski puščavi

Renata Ucman
8. 11. 2011, 00.00

Marjan Ogorevc, bioterapevt, ki je pomagal Primožu Kozmusu do zlate olimpijske medalje, se je nedavno vrnil iz Sinajske puščave v Egiptu. Tam je skupino Slovencev, menedžerjev, pravnikov, učiteljev in drugih, peljal po poteh Mojzesa.

Nas čaka zlata doba?

Nas čaka zlata doba?

Jana
3. 11. 2011, 00.00

Našo pozornost je pritegnila knjiga, ki sega v čas po letu 2012, z naslovom Prehajanje v zlato dobo leta 2032, svetovno znane terapevtke in zdravilke Diane Cooper, ki se je osredotočila tako na podnebne kot tudi na politične in duhovne napovedi v tem času za ves svet!

Razkrite skrivnosti Mela Gilla

Razkrite skrivnosti Mela Gilla

Urška Krišelj Grubar
2. 11. 2011, 00.00

Ah, še eden, sem si rekla, ko sem začela brskati po netu, kdo je Mel Gill. Kreator preoblečenih zgodb, ki so jih povedali, zapisali že mnogi pred njim. Vse je mogoče, a zato ne potrebujemo neke višje zavesti, vere, asketskega načina življenja.

Skrivnost bosanskih piramid

Skrivnost bosanskih piramid

Milka Krapež
27. 10. 2011, 00.00

Bosanske piramide so impresivne. Vsakdo, kdor jih je videl in poslušal pripoved izurjenega vodnika, lahko reče karkoli, le tega ne, da piramide nanj niso naredile nobenega vtisa.

Smo na pragu preobrazbe

Smo na pragu preobrazbe

Renata Ucman
11. 10. 2011, 00.00

Nataša Zorc, predavateljica na Duhovni univerzi, že dve desetletji odgovore na številna vprašanja dobi s kartami za tarot. Tokrat je spregovorila za Slovence in državo tudi o poteh iz gospodarske krize in krize vrednot.

Postavitev družine

Postavitev družine

Jana
5. 10. 2011, 00.00

S tehniko postavitve družine se razrešujejo odnosi tudi za desetletje in stoletja nazaj.

Doktor odšel v asmostan

Doktor odšel v asmostan

Miša Čemrak
20. 9. 2011, 00.00

Diplomirani inženir strojništva je že med študijem dosegal nadpovprečne študijske rezultate, zanje prejel več nagrad in priznanj, njegova diploma je bila nagrajena kot najboljše diplomsko delo tistega leta s Prešernovo nagrado.

Neznanski vir sprostitve

Neznanski vir sprostitve

Katja Božič
14. 9. 2011, 00.00

»Pravijo, da pridelovanje svoje hrane zelo dobrodejno vpliva na psiho in da ima človek boljši odnos do hrane, če ve, da je zrasla na njegovem vrtu,« je dejal Drago Teržan, štajerski odvetnik, ki se je z družino pred nekaj meseci iz Petrovč preselil v bolj zdravo okolje Braslovč. Tam jim je Etbin Kuhar (zanj so izvedeli po naključju) uredil lep samooskrben biodinamičen vrt, na katerem uspeva vse, kar tričlanska družina potrebuje za zdravo prehranjevanje.

Vrt na strehi sredi mesta

Vrt na strehi sredi mesta

Katja Božič
24. 8. 2011, 00.00

Preskrba s svežo, ekološko pridelano hrano za ljudi, ki živijo v mestih, predvsem v blokih, bo že v bližnji prihodnosti velik problem, je prepričan dr. Gojko Stanič, slovenski politik, publicist, pedagog, strokovnjak za partnerske kapitalske družbe in lastninjenje, ki je tovrstno težavo za družino povsem spontano rešil že pred osemnajstimi leti.

Ekovasi - rešitev prihodnosti?

Ekovasi - rešitev prihodnosti?

Katja Božič
16. 8. 2011, 00.00

Ekovasi so preizkušen odgovor na naraščajoče probleme v svetu, je prepričan Domen Zupan, ki je pred leti ustanovil Zavod Ekovas, katerega namen je spodbujanje k izobraževanju, povezovanju, pridobivanju izkušenj iz tujine in tudi k ustvarjanju ekovasi.

Orgonski topovi navdušujejo

Orgonski topovi navdušujejo

Renata Ucman
16. 8. 2011, 00.00

Vse več Slovencev se navdušuje nad orgonskimi topovi. Tisti, ki so si jih že postavili na svoje vrtove, zagotavljajo, da ne samo da preprečujejo hude vremenske ujme in točo, ampak imajo še vrsto drugih ugodnih učinkov na naravo, ljudi, živali in rastline.

Naravni porod v babiški hiši

Naravni porod v babiški hiši

Katja Božič
9. 8. 2011, 00.00

»Bilo je popolno,« je bila nad naravnim porodom v prvi babiški hiši, apartmaju, ki so ga aprila odprli v postojnski porodnišnici, navdušena Ljubljančanka Urša. S pomočjo babice Teje Zakšek, sicer vodje katedre za babištvo na zdravstveni fakulteti, in partnerja je pred mesecem rodila sinka. Nad naravnim rojevanjem je bila navdušena, še preden je sploh razmišljala o otroku.

Mir in tišina Žičke kartuzije

Mir in tišina Žičke kartuzije

Katja Božič
12. 7. 2011, 00.00

Ni naključje, da so se menihi iz francoske Velike kartuzije v 12. stoletju naselili prav v Dolini svetega Janeza Krstnika. Odmaknjena od ponorelega sveta, a ne prav daleč stran od Slovenskih Konjic, s svojo blagodejno energijo, ki jo je začutil tudi pokojni slovenski predsednik Janez Drnovšek, Žička kartuzija ponuja mir ter sprostitev za oči in dušo.