"Ne, ne gre za hranjenje kože z diamanti! Pri diamantnem luščenju gre za kombinacijo delovanja diamantne glave, ki nežno pobrusi površino kože, in aktivnih snovi, ki kožo globinsko očistijo, navlažijo in nahranijo.
To je zelo neinvazivna metoda, pri kateri je draženje kože res minimalno. Največji učinek dosežemo pri glajenju drobnih gubic, izboljšanju napetosti uvele kože in pri odpravljanju pigmentnih sprememb. Izboljša se tudi videz številnih vrst brazgotin. Metoda je zelo uspešna pri mastni koži, nagnjeni k aknam, pri kateri so moteče predvsem povečane in zamaščene lojnice, koža pa se neprijetno sveti,« je razložil prof. dr. Bartenjev.
Kot že rečeno, je v Sloveniji čedalje več izvajalcev, med katerimi je tudi veliko kozmetičnih salonov. A zaradi strokovnosti in boljšega poznavanja delovanja kože je vsekakor priporočljivejše, da vam poseg, čeprav nekirurški, opravi zdravnik. Tako kot so številne uporabnice razočarane nad nedelovanjem laserja pri kozmetičarki, je tudi za napravo za diamantno luščenje boljše, da z njo ravna izkušen zdravnik.
Več v Jani št. 24 , 15.6.2010