Triki vizažistke za popoln nanos bleščečih senčil
Senčila z bleščicami se zaradi drugačne strukture ne nanašajo na klasičen način. Vizažistka Saša Žlak razkriva, kako se pravilno lotiti nanosa.

Imate tudi vi priljubljeno paleto s senčili, ki vsebujejo odtenke prekrasnih bleščic? Mnoge uporabnice tarnajo, da se slednja ob nanosu drobijo, tako da ne dosežejo želenega učinka. To se dogaja zaradi posebne strukture, gre namreč za tako imenovane shimmer bleščice, ki vsebujejo drobne delce z odsevajočo svetlobo. V nasprotju s klasičnimi bleščicami so manj opazne in bolj prefinjene, saj niso sestavljene iz grobih delcev. Čeprav lahko z njimi prekrasno poživite svojo podobo, pa je za popoln učinek ključno, da jih nanesemo pravilno. »Nanos senčil z bleščicami (shimmer) zahteva nekaj posebnih tehnik, da dosežemo intenziven sijaj, dolgo obstojnost in minimalno razsipavanje pigmenta,« pojasnjuje lepotna strokovnjakinja Saša Žlak iz salona lepote Sasha, ki nam je zaupala trike in nasvete za nanos, opozorila pa je tudi na napake, zaradi katerih učinek ni takšen, kot bi si želeli.

Pravilne tehnike za nanos shimmer senčil
Uporabite lepljivo podlago
Klasičen primer za oči bo podaljšal obstojnost, vendar za bleščeča senčila strokovnjakinja priporoča lepljivo bazo (npr. NYX Glitter Primer), rahlo vlažen korektor ali senčilo v kremi. Če želite, da se bleščice še bolje oprimejo podlage, lahko veko rahlo navlažite s fiksirnim sprejem.
Nanos je najlažji s prstom ali ploščatim čopičem
Prst zagotavlja največji barvni odboj in intenzivnost, saj toplota kože pomaga pri boljšem stiku pigmenta z veko. Če uporabljate čopič, izberite gost ploščati čopič, ki ga pred nanosom rahlo popršite s fiksatorjem za boljši oprijem senčila.

Tehnika "tapkanja" namesto drgnjenja
Bleščeča senčila ne nanašajte z drgnjenjem, saj se lahko bleščice raztresejo in izgubijo intenzivnost. Namesto tega jih rahlo vtapkajte na veko, da dosežete večji učinek.
Večplastno nanašanje za maksimalen sijaj
Za ultra sijoč učinek najprej nanesite metalni ali svetel mat odtenek, šele preko slednjega pa shimmer senčilo, s čimer boste dosegli večji poudarek barve.
Drugačen nanos pri mlajši in zrelejši koži
Mlajše uporabnice lahko preprosto nanesete en shimmer po celotni veki, drugega pa v notranji kot. Pri starejših je potrebno več previdnosti, saj lahko bleščice poudarijo gubice.

Česa se izogibati?
Kar nekaj napak lahko nevede storite, ko nanašate shimmer senčila. Da bi se izognili slabi volji, lepotna strokovnjakinja odsvetuje naslednje:
- Uporaba mehkih, puhastih čopičev – ti ne poberejo dovolj pigmenta, hkrati pa se bleščice raztrosijo povsod.
- Suho nanašanje brez primerja – brez baze shimmer senčila ne bodo dovolj intenzivna in se bodo hitro obrisala.
- Prekomerno nanašanje na gubo veke – bleščice lahko poudarijo teksturo kože, zato jih raje koncentrirajte na sredino veke ali notranji kotiček.
- Drgnjenje čez dan – če se senčilo premika, raje uporabite fiksirni sprej kot dodatno plast senčila.
Trik profesionalcev
Za konec nas je seveda zanimalo še, če obstaja kakšen trik, ki ga umetniki ličenja skrivajo v rokavu. »Za moker, tako imenovani "foil" efekt, shimmer senčilo zmešajte s kapljico fiksirnega spreja ali tekočega osvetljevalca. Senčilo zatem preprosto nanesite s prstom,« pojasnjuje vizažistka.
In kaj na ta način dosežemo? Intenzivnejšo barvo in sijočo površino, ki je videti skoraj kovinsko zrcalna. 'Foil efekt' namreč pomeni, da senčilo dobi izrazit kovinski sijaj, ki deluje skoraj mokro in reflektivno. Zgoraj opisana tehnika nanašanja poudari pigment in sijaj, hkrati pa poskrbi za boljšo obstojnost ličila. Najbolje deluje pri metalik in shimmer odtenkih, ki zaradi te tehnike zažarijo v polni moči.
Z upoštevanjem nasvetov lepotne strokovnjakinje bo nanašanje shimmer senčil sila preprosto, kajne? Želimo vam veliko navdiha in kreativnosti!

Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se