Nedavno smo na televiziji videli, kako se množijo serije, v katerih so resnični dogodki dramatično predstavljeni, da bi opozorili na vse težave, ki pestijo naš sodobni svet. Gre za povsem nov način, kako z resničnimi zgodbami, ki imajo velik medijski učinek, poskušajo približati velike ideje povprečnemu gledalcu (čeprav se zaradi posplošitve in poenostavitve, ki je za to potrebna, včasih izgubijo pomembne informacije). Podobnih zgodb je veliko in nobena se ne konča srečno. In prav takšna je tudi tista, ki jo je Netflix izbral za razkrivanje zlorab v farmacevtskih podjetjih v ZDA in jo predstavlja v novi seriji Painkiller, ki si jo že lahko ogledate v celoti.
Gre za dokumentarno obarvano serijo, ki resnične dogodke sicer meša z nekaj dramatizirane pripovedi, s prstom pa kaže na to, kar se je dogajalo med letoma 1995 in 2017 z zdravilom pod imenom OxyContin, protibolečinskim sredstvom na osnovi heroina, ki ga je razvila družba Purdue Pharma in je sčasoma v ZDA zaradi predoziranja povzročilo smrt približno 300.000 ljudi. Namenjeno naj bi bilo lajšanju bolečine, namesto tega pa ga je pod pritiskom določenega farmacevtskega podjetja predpisovala večina zdravnikov v ambulantah ter je tako postalo hitro priljubljeno.
V šestih epizodah nudi živahno, a kruto predstavitev Združenih držav včeraj in danes, ki je vredna ogleda. Zaradi svoje tematike in iskrene pripovedi resnične zgodbe se je serija hitro prebila na sam vrh najbolj gledane vsebine, čeprav nekoliko nepričakovano.