Vsakih nekaj tisoč ali deset tisoč let v bližino našega Sončnega sistema zaide binarni zvezdi sistem (ki ga sestavljata dve zvezdi), ki ga imenujejo Tajfun. Tako trdijo nekateri zgodovinarji astronomije, ki preučujejo zapise in upodobitve zvezd in nebesnih teles iz človekove preteklosti. Povsod po svetu so arheologi naleteli na upodbitve, ki naj bi predstavljale dvoje sonc na nebu.
Ti preučevalci so manjše sonce poimenovali Meduza, po bitju iz grške mitologije, ki naj bi s pogledom ljudi spremenila v kamen. Binarni sončni sistem pa so poimenovali Typhon po velikanski kači, prav tako iz grške mitologije. Meduza naj bi bila zvezda, manjša od našega Sonca, ki pa jo spremlja še ena, rjava pritlikavka, zvezda z zelo majhno maso, ki seva malo svetlobe.
Raziskovalci iz Harvarda so pred časom objavili članek o tem, da je Sonce nekoč morda že imelo "sostanovalca", drugo zvezdo, kar bi lahko pojasnilo t.i. Oortov oblak, območje na rob našega Sončnega sistema, odkoder prihaja največ kometov. Torej ni nemogoče, da bi ga lahko zopet imelo.
Uradno sicer znanstveniki, ki opazujejo nebo, o približevanju druge zvezde ne govorijo. Po mnenju nekaterih raziskovalcev, ki so preučevali posnetke iz vesolja, pa obstajajo dokazi, da ta prihaja. Močno bi se lahko približala že leta 2025, napovedujejo.
Približevanje takšnega sistema našemu Soncu bi zaradi gravitacije lahko močno vplivalo na gibanje planetov našega Osončja in na Zemlji bi lahko to povzročilo močne spremembe v tektoniki plošč, magnetnem polju in vremenu. Z drugimi besedami, lahko bi prišlo do kataklizme, ki bi jo povzročali potresi, poplave, povečano sevanje iz vesolja in vremenske ujme.