Ameriška vesoljska agencija je sklicala teologe različnih verstev, da bi jim pomagali napovedati, kako bi reagiral svet, če bi v Vesolju odkrili življenje.
Smo ali nismo sami v Vesolju? To vprašanje tare človeštvo verjetno že odkar se je prvi človek zazrl v nebo in se spraševal, kaj je tam. In čeprav je odgovor zaenkrat stvar bolj ali manj vročih debat in tudi čisto resnih znanstvenih raziskovanj, nanj nimamo trdnega odgovora.
Še manj na to, kako bi ljudje oz. človeštvo utegnilo reagirati, če bi se soočilo z dejstvom, da v Vesolju nismo sami. Bi to pomenilo nekakšno revolucijo našega pogleda na Vesolje in naše mesto v njem, ali pa bi reagirali tako, kot nam kažejo mnogi znanstveno-fantastični filmi, ki obdelujejo to tematiko.
Iz krogov blizu Nase je pricurljalo v javnost, da je ameriška vesoljska agencija na razgovore povabila teologe različnih verstev, da bi z njimi razpravljali o tem, kako bi na takšno vest reagirale religije, ki imajo vpliv na precejšn del človeštva. Nekatere od njih namreč trdijo, da je človek "vrh stvarstva" in odkritje morebitne civilizacije, ki bi bila veliko naprednejša od naše, bi to trditev utegnila zmajati, s tem pa tudi temelje religije, kar bi lahko imelo močne posledice na mnoga življenja, posebej verujočih ljudi.
Skupaj naj bi Nasa povabila 24 teologov in poznavalcev religij. Do kakšnih ugotovitev so prišli, ni jasno, eden od sodelujočih v razpravi, Dr. Andrew Davidson, britanski duhovnik, pa je za medije dejal, da "neverujoči precenjujejo izzive, ki bi jim verujoči bili izpostavljeni v primeru, da bi našli dokaze o življenju v drugih delih Vesolja."
Pri mnogih pa je Nasina poteza dvignila obrvi iz drugega razloga. Ali se Nasa pripravlja na "veliko razkritje", ugibajo. Še posesbej, ker dogodek povezujejo z odločitvijo nove ameriške administracije, ki je ponovno ustanovila posebne oddelek za raziskovanje nezanih pojavov v zraku, uradno z namenom, da razišče, ali "neznani pojavi" pomenijo grožnjo za ameriško nacionalno varnost.