Prvih nekaj let svojega življenja je Dina Sanichar bil prepričan, da je volk. Nihče ne ve natančno, kako se je znašel med volkovi. Ko je imel kakšnih šest let so ga v volčjem brlogu našli lovci. Najprej so mislili, da se je deček izgubil v gozdu in v brlogu poiskal zavetje, toda deček se je v resnici vedel kot volk. Hodil je samo po štirih ter se oglašal kot volk, pred lovci pa se je poskušal skriti globlje v brlog. Lovci so z dimom iz brloga izbezali celoten trop, skupaj z dečkom in volkuljo ter mladiče postrelili, fanta pa so odpeljali v sirotišnico v mestu Agra.
Tam so ugotovili, da verjetno fant, ki so ga poimenovali Dina, nikoli dotlej ni imel stikov s človekom, ali pa jih je v času, ko je živel z volkovi, popolnoma pozabil. Govoriti namreč ni znal, prav tako ne hoditi po dveh. Zavračal je človeško hrano in hotel jesti samo surovo meso. Včasih je žvečil kosti, da bi si tako izostril zobovje. Kmalu je postal znan kot "Deček Volk".
Nikoli se ni povsem "učlovečil"
Čeprav so ga misijonarke, ki so delale v sirotišnici, poskušale naučiti vsaj tega, da bi s prstom pokazal na stvari, ki jih hoče, se je kmalu izkazalo, da to nima smisla. Dina ni imel nobene predstave o tem, kaj misijonarke počnejo, ko na stvari kažejo s prstom.
Kljub temu pa se je nekaj stvari, ki so ga naredile bolj človeškega vseeno naučil. Tako je začel hoditi po dveh, nositi oblačila (ki se jih je naučil tudi sam obleči) in jesti s krožnika - čeprav je hrano vedno, preden jo je poskusil, temeljito prevohal.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Nikoli pa se ni naučil govoriti in nikoli se ni popolnoma navadil človeške družbe. Žalostno, ampak edina zares človeška lastnost, ki se je je navadil, je bilo - kajenje.
Dina je umrl za tuberkolozo, star okoli 35 let.
Navdihnil je zgodbo o Mowgliju
Zgodbo o volčjem dečku so seveda objavili mnogi časopisi v Angliji, ki je takrat gospodovala nad Indijo, in njegovo življenje je navdihnilo pisatelja Ruyarda Kiplinga za zgodbo o dečku Mowgliju, ki sam živi v džungli, obkrožen z zvermi, ki jo je napisal v knjigi z naslovom "Knjiga o džungli", po kateri so kasneje ustvarili zelo uspešno istoimensko Disneyevo risanko (1967) in film Mowgli (2018).