Masivna skala iz Savdijske Arabije privlači na tisoče turistov, ki občudujejo njen skoraj lasersko natančen prerez in ravnotežje, ki monolit ohranja stabilen že stoletja. Monolit, imenovan Al Naslaa, stoji v eni oazi Tayma in je očitno zaradi svoje posebnosti privabljal ljudi že pred tisočletji, saj je na njem moč opaziti podobe, nastale že v daljni zgodovini. Kot kažejo arheološke raziskave je bila okolica Al Naslaa naseljena že vsaj pred 5.000 leti.
Prvi Evropejec, ki je opisal monolit, je bil Charles Huver, leta 1883 in od takrat je kamen vir razprav med znanstveniki, ki poskušajo odgovoriti na vprašanje, kako je izjemno natančna zareza med obema deloma nastala.
Večina znanstvenikov se nagiba k mnenju, da je zareza naravnega izvora, saj v preteklosti ljudje niso imeli ustreznih orodij, ki bi lahko tako veliko skalo razrezali tako natančno. Kaj takega bi bil težko narediti celo s sodobno tehnologijo.
Med najbolj sprejetimi je razlaga, da so naj bi pod skalo portekala stara geološka razpoka, zaradi česar so se tla pod skalo premaknila, to pa je privedlo do zloma v kamnini. "Luknjo" pod skalo pa naj bi izdolbla erozija vetra in puščavskega peska.
Druga hipoteza pravi, da bi lahko razpoko povzročila magma, ki je nekoč v davnini poskušala priti na plano izpod kamnine. Tretja se nagiba k mnenju, da ima skala pod kamnito površino v notranjosti kristal, ki je počil.
Pričakovati bi bilo, da bi se tudi v zvezi z Al Naslaa, kot pri mnogih drugih nerazloženih pojavih, pojavile teorije o o tem, da so jo naredile prastare civilizacije, ali celo Nezemljani, ali pa o nadnaravnih močeh in energijah te skale, vendar pa začuda teh teorij ni moč zaslediti. Morda je zanimiva tudi zato ...