Zaradi vsebnosti antioksidantov koristi zdravju, predvsem srcu, očem in možganom, nepogrešljiva pa je tudi kot del lepotnih obredov in predvsem v kulinariki.
V zmerni količini se priporoča ženskam v meni, slabokrvnim ljudem in izpostavljenim stresu.
Da pivo izboljšuje prebavo, je splošno znano, z njim delate uslugo tudi srcu, očem in možganom – toda le, če ga pijete zmerno! Raziskave kažejo, da so odrasli, ki spijejo do dve pivi na dan, od 30 do 40 odstotkov manj ogroženi s koronarno srčno boleznijo, sivo mreno in alzheimerjevo boleznijo v primerjavi z nepivci. Korist naj bi izvirala iz antioksidantnih kemikalij, imenovanih polifenoli. Pivo ima približno enako količino polifenolov kot rdeče vino, ki že stoletja velja za pijačo, ki koristi zdravju.
Nepogrešljivo v kulinariki
Če si boste lase umili s pivom, bodo zaradi ugodnega kompleksa vitaminov B in proteinov čudovito zasijali ter dobili večji volumen. Učinek bo viden takoj.
Pivo ni samo priljubljena tekočina v kozarcu, zadnja leta je široko uporabna tudi v kulinariki. Kuharji ga za boljšo aromo in okus dodajajo v juhe (čebulna juha s pivom), k različnim vrstam mesa (svinjska pečenka s pivom), golažu (golaž a la Georges), enolončnicam (zelenjavna enolončnica s pivom), gobam (marinirani jurčki na žaru), omakam, solatnim prelivom in tudi v nekatere sladice (sladoled s pivom, palačinke Mylene ...), brez polivanja piva po čevapčičih pa ne mine noben piknik.
Lepota se skriva v pivu
Raziskave kažejo, da so v pivu vitamini skupine B, rudnine in oligoelementi.
Že naše babice so si s pivom spirale lase, saj so ti zaradi ugodnega kompleksa vitaminov B in proteinov kar zasijali in dobili večji volumen. Izvrstno se je pivo izkazalo tudi kot maska za obraz, ki z dodatkom avokada, kisa in meda naredi kožo mehko in nahranjeno. Kopeli s pivom so priljubljene predvsem v sosednji Avstriji, saj naj bi razstrupljale telo, odpirale pore, mehurčki pa bi naj sproščali mišično napetost.