Zanimivosti

Norčujejo se iz reševalcev in ogrožajo ljudi

U.K.
25. 4. 2015, 20.58
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.56
Deli članek:

Reševalci vsakodnevno rešujejo življenja ljudi in o življenju odločajo minute. Zato je nepojmljivo, da jih ljudje kličejo tudi zato, da se norčujejo.

Arhiv Svet24

Pred kratkim so britanske reševalne službe izdale nekaj primerov, ko so ljudje poklicali reševalne službe, a je šlo za tako imenovane telefonske potegavščine. Takšen je bil primer v Essexu. Reševalna enota je prejela klic, da je bil nekdo udeležen v prometni nesreči in da leži na cesti. Takoj so odposlali dve reševalni ekipi na kraj, tam pa so reševalci ugotovili, da gre za veverico, ki jo je povozil avtomobil. Reševalci so sporočili, da nesrečni živalci niso mogli več pomagati. Neki moški je poklical reševalno službo in jim dejal, da morajo priti takoj, saj gre za hude krvavitve. Na srečo je takoj dodal, da mu je iz roke padel hamburger in da zdaj krvavi na pločniku. Reševalne ekipe nato niso poslali na kraj dogodka. Ena od reševalnih postaj je poročala, da jih je poklicala ženska in dejala, da je pojedla preveč hitre hrane. Potem ko je telefonist ugotovil, da ženska ni v dejanski nevarnosti (kljub prenažrtju), ekipe do nje niso poslali.

Reševalne ekipe nenehno prosijo ljudi, da se ne norčujejo na takšen način, saj lahko takšne potegavščine nekoga stanejo življenja.

Po informacijah britanskih reševalnih postaj dobijo okoli 2500 klicev na dan, a je v tej številki kar 1248 takšnih, ki so pravzaprav potegavščine. In na približno polovico teh klicev se reševalne službe odzovejo, saj verjamejo, da gre za resnične nujne primere. Reševalne službe so še izpostavile klice, kot je primer moškega, ki jih je poklical, ker so ga bolele noge zaradi premajhnih čevljev. Poklicala jih je tudi ženska, ki se je zaklenila iz hiše. Med bolj neumnimi je tudi klic moškega, ki jih je prosil, da mu pomagajo, ker se počuti brez energije, odkar je začel novo dieto. Reševalne ekipe nenehno prosijo ljudi, da se ne norčujejo na takšen način, saj lahko takšne potegavščine nekoga stanejo življenja. Ekipa, ki je na terenu zaradi lažnega klica, pač ne more pomagati nekomu, ki v resnici potrebuje pomoč. Res je, da marsikdo, ki sicer ne potrebuje tovrstne pomoči, pač zaradi psihičnih razlogov verjame, da jo, a mnogo je klicev, ki so preprosto potegavščina. In takšni klici pristanejo v rokah policistov, ki lahko osebo zaradi takšnega klica tudi aretirajo.