Je namreč najnovejša članica organizacije VETPAW, ki s pomočjo vojnih veteranov lovi divje lovce v Vzhodni Afriki. Kaj lahko se namreč zgodi, da nosorogi, sloni in še katera druga vrsta izumrejo še za časa našega življenja, kar bi Kinessa in drugi vojni veterani radi preprečili. Kinessa je s svojo ekipo v Tanzanijo prispela 26. marca. Ljubiteljica orožja in živali, nekdanja ostrostrelka iz Washingtona, uri čuvaje na področjih strelstva, prve pomoči in obveščevalnih dejavnosti. »Nikogar nočemo raniti. Tu smo le zato, da izurimo čuvaje, da bodo lahko izsledili in zajeli divje lovce,« je povedala. Kinessa s čuvaji pogosto patruljira. »Oborožena oseba v rezervatu večino časa pomeni grožnjo, zato lahko čuvaji streljajo, če se počutijo ogrožene,« je dejala in dodala, da čuvaji potrebujejo pomoč. »Samo lani jih je pri varovanju nosorogov in slonov življenja izgubilo 187.« Organizaciji se je pridružila zaradi svoje ljubezni do živali, katerih deli, denimo slonji okli in rogovi nosorogov, pogosto financirajo vojno in terorizem v Afriki.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
»Nikogar nočemo raniti. Tu smo le zato, da izurimo čuvaje, da bodo lahko izsledili in zajeli divje lovce.« - Kinessa Johnson
VETPAW
Neprofitno organizacijo VETPAW je ustanovil upokojeni marinec Ryan Tate. »Ko sem se vrnil v civilno življenje, sem bil izgubljen,« je dejal. Živali pa so bile tiste, ki so mu dale nov smisel. »Vedel sem, kakšne sposobnosti so potrebne, da bi rešili ogrožene živali, in da bo za to treba tvegati življenje. Takrat sem se odločil ustanoviti VETPAW.« Pri organizaciji pa se tudi dobro zavedajo moči socialnih omrežij. Kinessa na njih namreč pogosto objavlja svoje fotografije, s čimer zbira denar za organizacijo. Ob koncu leta naj bi luč sveta ugledal tudi dokumentarec, ki bo podrobneje prikazal delovanje vojnih veteranov, ki se v Afriki trudijo narediti konec krivolovu.