To je sicer le eden od številnih Potočnikovih dodatkov. Med slednjimi je najbolj bizaren dodatek v višini 600 evrov, ki jih dobi za – pozor – zabavo. Janez Potočnik ima poleg tega seveda pokrite vse potne stroške, dnevnice, ki jih dobiva, pa znašajo vsaj 305 evrov. Povrhu ima zagotovljeno tudi pokojnino v višini 4000 evrov in še nekaj drugih ugodnosti. Se torej splača biti evropski komisar? Očitno, saj za komisarski položaj velja, da en mandat prinese približno milijon evrov zaslužka. Potočnik sicer na očitke o bajnih zaslužkih odgovarja, da se mu ne zdijo preveliki, upravičuje pa jih s tem, da so komisarji velikokrat ločeni od družin.
Nekoliko manj od Janeza Potočnika v Bruslju zaslužijo vsaj še trije Slovenci v Luksemburgu. Približno 25. 000 evrov na mesec naj bi zaslužili podpredsednik Evropske investicijske banke Anton Rop, predsednik Petega senata na sodišču Evropske unije Marko Ilešič in član Evropskega računskega sodišča Milan Cvikl. Tudi njim se njihovi zaslužki ne zdijo sporni, čeprav jim ni treba plačevati slovenske dohodnine. V primerjavi s prej omenjenimi so slovenski evroposlanci pravi 'reveži'.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Milan Zver, Romana Jordan Cizelj, Tanja Fajon, Mojca Kleva, Alojz Peterle, Jelko Kacin, Ivo Vajgl in Zofija Mazej Kukovič namreč zaslužijo nekaj več kot 10.000 evrov. Od tega je dobrih šest tisočakov plače, ostalo pa je namenjeno kritju stroškov, ki pa jih našim evroposlancev ni treba dokazovati. Svobodno si lahko izbirajo tudi asistente, ki so plačani posebej.