Ameriškega voditelja in tudi politika se bomo najbolj spominjali po njegovi kontroverzni oddaji, ki je bila na sporedu od 1991 do 2018. Iz običajne pogovorne oddaje na splošne teme je v nekaj letih zaradi ratingov postala oddaja, v kateri so bila dovoljena vsa čustva in sproščene vse zavore. Tematike varanja, dvojne igre in podobno so se pogosto končale tudi s fizičnim obračunavanjem med sodelujočimi, na splošno zadovoljstvo (pa tudi zgražanje) gledalcev v studiu in na veliko veseljev šefov televizije, ki so si meli roke ob izjemni gledanosti. Čeprav je Springer deloval kot mediator in skušal pomiriti sodelujoče, je oddaja imela prav zaradi vnetljivih tem prisotne tudi varnostnike. Oddaja je po nekaj letih prišla na vrh lestvic gledanosti in prehitela tudi Oprah Winfrey.
Seveda se vsi s tako oddajo niso strinjali in so Jerryju Springerju očitali, da izkorišča družinske težave in druge travme predvsem nižjega sloja prebivalstva za zabavo množic.
Preden je Springer stopil pred televizijske kamere, najprej je bil politični komentator, se je ukvarjal tudi s politiko, bil je župan Cincinnatija in svetovalec v kampaniji Roberta F. Kennedyja. Gerald Norman Springer, rojen 13. februarja 1944, je bil sin nemških judovskih priseljencev. Rodil se je v podzemni železnici v Londonu kot zaklonišču med napadom nemškega letalstva v času druge svetovne vojne. Obe babici in stric po očetovi mami, priznani berlinski zdravnik Herman Elkeles, so umrli v koncentracijskem taborišču. Ko je bil Springer star 4 leta, se je družina preselila v Queens v New York. 1965 je diplomiral iz političnih znanosti, 1968 pa je dobil še odvetniško licenco.
Zadnji Jerry Springer Show je bil na sporedu 10. septembra 2018, ki je končal 27 let trajajočo oddajo. Leto pozneje je debitiral v novi pravni oddaji, Sodnik Jerry. Serijo so po samo treh letih zaradi slabe gledanosti ugasnili marca lani.
Jerry Springer je umrl 27. aprila na svojem domu v Chicagu, potem ko so mu nekaj mesecev pred tem odkrili raka na trebušni slinavki.