Estrada

Prihaja ena dražjih serij

M.K.
27. 4. 2023, 14.00
Deli članek:

V Vancouvru v Kanadi so končali snemanje Netflixove igrane priredbe serije Avatar: Zadnji gospodar vetra. Kaj lahko pričakujemo in kdaj jo bomo gledali?

Netflix
/

Animirana serija, ki sta jo soustvarila Michael Dante DiMartino in Bryan Konietzko za Nickelodeon, je bila ena najbolj priljubljenih risank sredi prvega desetletja tega tisočletja. Leta 2012 je dobila spin-off pod imenom Legenda o Korri, ki je bila prav tako izjemno priljubljena.

O čem bo govorila serija?

Dogajanje v igrani različici naj bi sledilo stopinjam originalne animirane serije: v tem svetu je civilizacija razdeljena na štiri ločene narode, ki so poimenovani po elementih: zrak, zemlja, ogenj in voda. V vsakem narodu lahko le nekaj izbranih ljudi uporablja element svojega naroda prek borilnih veščin in telekinetičnih moči. Edini posameznik, ki lahko uporablja vse štiri elemente, je Avatar. Aang je najnovejši Avatar zračnih nomadov. Po sto letih spanja Aanga prebudita Katara in Sokka iz vodnega plemena. Ker izve za vojno, s katero po svetu pustoši ognjeni narod, se mora Aang s pomočjo novih prijateljev naučiti obvladati prostale elemente, da bi lahko med narodi vzpostavil harmonijo.

Kdaj jo bomo gledali?

Čeprav Netflix še ni potrdil datuma prihoda nove igrane različice na svojo platformo, se pričakuje, da bo to že letos, najkasneje pa prihodnje leto.

Kaj je še znanega?

V vlogi Aanga bo zaigral Gordon Cormier, Kiawentiio Tarbell v vlogi Katare, Dallas Liu v vlogi Zuka, Ian Ousley pa v vlogi Sokka. Najprej so obljubljali, da bo serija zajemala deset uro dolgih epizod, a so jo kasneje skrajšali na osem epizod. Pri snemanju so uporabili novo tehnologijo LED, ki jim je prinesla tudi Guinnessov svetovni rekord. 

Gre za eno najdražjih Netflixovih serij, saj naj bi po poročanjih stala kar 15 milijonov dolarjev na epizodo - skupaj pa okrog 120 milijonov samo za prvo sezono. Izvirna ustvarjalca Nickelodeonove serije pri produkcije igrane različice ne sodelujeta več, saj naj bi prišlo do »ustvarjalnih razhajanj«.