Elon Musk je prevzel nadzor nad Twitterjem po šest mesecev trajajoči sagi, v kateri se je poskušal umakniti od pogodbe, a na koncu podlegel tožbi Twitterja. Najbogatejši zemljan je takoj po prevzemu odpustil več vodilnih direktorjev, vključno z izvršnim, finančnim, vodjo oddelka za pravne zadeve, politike podjetja, zaupanja in varnosti in generalnega svetovalca.
Musk, ki ima prav na Twitterju več kot 110 milijonov sledilcev, prevzema ni komentiral neposredno, je pa tvitnil tole: »The bird is freed.« (Ptica je osvobojena.)
Kakšne večje spremembe načrtuje, za zdaj ni jasno
Odpuščanja so zelo realna verjetnost, a ne v obsegu, kot je nekoč napovedal (75 %). V tvitu 4. oktobra je zapisal: »Nakup Twitterja pospešuje ustvarjanje X, aplikacije za vse.« Pred tem je že pohvalil aplikacije, kot sta TikTok in WeChat, kot modele za to, kaj naj bi Twitter postal.
Nekaj njegovih zamisli za prihodnost družbenega omrežja je tudi zahteva, da so vsi uporabniki overjeni, zaračunavanje podjetjem za uporabo ter več svobode govora.
Na vprašanje, zakaj kupuje Twitter, je odvrnil, da to ni »zato, da bi služil še več denarja, pač pa da bi pomagal človeštvu, ki ga ima rad.« Kmalu po nakupu je obiskal tudi pisarne podjetja v San Franciscu ter spremenil svoj opis na Twitterju v »Chief Twit«.