Že naši predniki so se zavedali zdravilnosti iglavcev. Žal se ponavadi na njihove blagodejne učinke spomnimo samo pozimi oziroma med prazniki, čez leto pa nanje kar pozabimo. A ni treba, da je tako. Pa poglejmo učinke posameznih igličastih dreves.
Pinija
Zrak je prijetno odišavljen, topel in blag kot balzam. Naše misli so bolj jasne, telo in duha pa poživi. V homeopatiji je zelo priljubljena. Vonj pinije nas navda z dobro voljo in prežene slabe misli.
Bor
Že Hipokrat je ugotovil, da je borovo olje zelo učinkovito. Z njim preženemo bolečine v mišicah in živčnost, dobro pa deluje tudi na rane, da se hitreje celijo. Za kopel potrebujete štiri pesti borovih iglic, ki jih kuhate pet minut v dveh litrih vode. Nato pustite stati 15 minut in vodo prelijete v kopel.
Korejska jelka
Korejska jelka je iglavec s široko stožčasto krošnjo. Že na manj kot meter visokem drevesu se razvijejo valjasti vijoličasto modri storži. Svež in divji vonj korejske jelke regenerira dušo in odpravlja izčrpanost.
Zlata orientalska smreka
Bolečine v mišicah in sklepih enostavno odpravite z oljem iz zlate orientalske smreke, ki hkrati tudi spodbudi krvni obtok. Nekaterim je zelo všeč med iz te smreke, ki je odličen proti prehladu.
Evropski macesen
Evropski macesen je med našimi iglavci posebnost, saj je edini, ki mu jeseni iglice odpadejo. Uporablja se proti raznim kožnim boleznim. Njegovo eterično olje pa prostor navda s svežim in poživljajočim vonjem.
Rušje
Še posebej je učinkovito pri prehladu. V vročo vodo dajte tri vejice rušja in eno vejico ciprese ter inhalirajte od 5 do 10 minut. Odlično je tudi za v savno.