Polotok ob Tirenskem morju na jugu Italije v pokrajini Kampanija je eden najbolj čarobnih in tudi obiskanih turističnih krajev v Italiji. Sorrento se deli na dva dela, in sicer na severni del, ki gleda na Neapeljski zaliv, ter južni del - obalo Amalfi, ki gleda na zaliv Salerno. Čez polotok, ki je dolg približno 35 in širok 7 kilometrov, se razteza gorski masiv Monti Lattari z najvišjim vrhom 1443 metrov nad morjem. Cela obala je izjemno strma ter zaradi številnih potokov, ki izvirajo v gorah, tudi zelo poraščena.
Sloviti ameriški pisatelj John Steinbeck, najbolj znan po romanu Upornik brez razloga, je leta 1953 za revijo Harpers Bazar napisal esej Positano. V njem je zapisal: »Positano zagrize globoko. To je sanjski kraj, ki ne zgleda resničen, ko si tam, a ko odpotuješ, je še kako resničen in si želiš nazaj.«
Kraji na polotoku so bili poseljeni že v antičnih časih, danes pa vsako leto privabijo trume turistov, tudi tistih najbolj petičnih. V okolici polotoka je še vrsta turističnih znamenitosti, kot je čudovito, a divje mesto Neapelj, pristaniško mesto Salerno, otoki Capri, Procida in Ischia, vulkan Vezuv, dve izmed najbolj ohranjenih antičnih mest na svetu Pompeji in manj znani Herkulanej …
Severni del - mesto Sorrento
Na severnem delu leži največji kraj Sorrento, mesto na pečinah, ki ima okoli 17 tisoč prebivalcev. Poleg turizma je mesto poznano po vinu, olivnem olju in agrumih. Mesto ponuja tudi čudovite razglede na Neapelj ter vulkan Vezuv.
Costiera Amalfitana je zaradi grobega terena, slikovite lepote in raznolikosti naselij od leta 1997 na seznamu Unesca. Do naselij Vietri sul Mare, Cetara, Maiori, Tramonti, Minori, Ravello, Scala, Atrani, Amalfi, Conca dei Marini, Furore, Praiano in Positano pelje obmorska cesta, ki velja za eno najlepših panoramskih cest na svetu.