Kot je po srečanju povedal evropski komisar Dimitris Avramopulos, je Michel Barnier Komisijo seznanil "s potekom tehničnih pogajanj, ki so potekala minulo noč in se še nadaljujejo". Barnier sicer po navedbah Avramopulosa ocenjuje, da je bil na poti do kompromisa narejen napredek, vendar težave ostajajo.
Medtem je irski premier Leo Varadkar v Dublinu dejal, da je optimist, da bo mogoče skleniti dogovor z Združenim kraljestvom, tudi on pa je opozoril, da so še odprta vprašanja. "Obstaja pot do dogovora, a veliko zadev je še treba rešiti," je dejal.
Pogajalci EU in Velike Britanije skušajo še danes skleniti dogovor, sprejemljiv za obe strani, s katerim bi nato na vrhu v četrtek in petek seznanili voditelje članic EU.
Carinska meja
Barnier bo sicer popoldne s potekom pogajanj z Londonom seznanil tudi veleposlanike članic EU ter predstavnike Evropskega parlamenta.
Na novo se sedaj omenja možnost carinske meje, ki bi ležala v Irskem morju in ne na irskem otoku, kar bi omogočilo Severni Irski, da po brexitu ostane podvržena evropskim pravilom ter preprečilo vrnitev trde meje na irskem otoku. Ni pa še jasno, ali bi bila takšna rešitev za severnoirsko stranko DUP, katere glasovi v britanskem parlamentu so ključni za podporo dogovoru, sprejemljiva.