Estrada

Olajšajte simptome astme z meditacijo

Urška Dretnik, Novice Svet24
10. 4. 2017, 08.21
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.02
Deli članek:

Razmislite tudi o alternativnih načinih lajšanja astme.

profimedia

Če si je katera od terapij alternativne medicine v minulem desetletju pridobila veljavo, je to akupunktura. Pri astmi naj bi bil pritisk na te točke še posebej zdravilen. Akupunktura poveča delovanje pljuč, izboljša pretok zraka za polovico, toliko kot vdihavanje uradnega zdravila. Je tudi povsem varna terapija, saj ne vpliva na zdravila, ki jih že jemljete, a o njej vseeno povejte svojemu specialistu.

Kiropraktika

Načeloma se uporablja pri bolečinah v hrbtenici, mišicah in sklepih, toda ljudje se je vse bolj poslužujejo tudi pri astmi in alergijah. Obsega pritiskanje na sklepe, uporabo fizioterapevtskega orodja za krepitev mišic in zmanjšanje vnetja ter rehabilitacijske vaje.

Homeopatija

Homeopatska zdravila vsebujejo malenkostno količino snovi, ki bi v večjih količinah povzročila natanko tiste simptome, ki jih želimo pozdraviti. Bolj je zdravilo razredčeno, bolj je terapevtsko. Homeopati priporočajo, da o zdravljenju s homeopatijo povemo zdravniku specialistu za pljuča.

Hipnoza

Šteje za tehniko, ki se spopada s čustvenimi težavami, vse pogosteje pa ljudje z njeno pomočjo nadzirajo bolečine in težave pri sindromu razdražljivega črevesja, alergijah in astmi. S hipnozo, med katero vplivamo na podzavest, za kar potrebujemo zelo izkušenega strokovnjaka, lahko spremenimo globoko dihanje in sprostimo dihalne poti, kar prispeva k temu, da se med kronično boleznijo počutimo bolj varne.

Meditacija

Je duševna veščina, ki jo pogosto opisujejo kot globoko disciplino za ustvarjanje notranjega miru, kar prinaša telesne, čustvene in duhovne koristi. Vsekakor je zelo dobrodošla pri zdravljenju vsake kronične bolezni.

Zanimivosti

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu