Estrada

Ljubezen do plesa negujeta na parketu in doma

A.M.
27. 5. 2015, 22.16
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.57
Deli članek:

Tjaša Vulič in Luca Bussoletti sta športni plesni par, ki je v svoji več kot 20-letni tekmovalni karieri dvakrat dosegel naziv izjemne uspehe.

Promo foto

Tjaša se je že pri treh letih zaljubila v elegantna plesna oblačila, in ko je enkrat obula plesne čevlje, jih ni več hotela sezuti. Luca se je kot otrok ukvarjal z nogometom, v najstniških letih pa spoznal ples, in ta je postal njegova droga. Skupaj ne plešeta od začetka svoje kariere in ko je Tjaši skupni trener predlagal, da bi plesala z Luco, v idejo najprej ni bila prepričana. Danes sta nerazdružljiva, saj sta partnerja tako na plesnem parketu kot tudi zasebno.

Promo foto

Osemkrat sta dosegla naziv državna prvaka v standardnih plesih med člani.

»Ko se trenira, človek nasproti tebe ni tvoj partner na zasebnem nivoju, temveč plesni, lahko bi rekla tudi poslovni partner. Če pride do kakšnih nesporazumov na parketu, je to veliko bolj vidno v zasebnem življenju, kot pa če se doma sporečeš, saj to lažje pozabiš med plesom, ko je koncentracija tako močna, da ni časa za razmišljanje o drugih stvareh,« njun odnos povzame Tjaša.

Od tekmovalne plesne kariere sta se poslovila pred dvema letoma. Slovo je bilo ganljivo, vendar ga ne obžalujeta: »Zdelo se nama je, da sva v svoji tekmovalni karieri dosegla vse in nisva videla smisla, da bi vztrajala naprej brez nekega večjega cilja. Brez cilja pa tudi motivacijo težje najdeš. Tako sva se raje posvetila poučevanju, sojenju in drugim projektom.«

Mlade tekmovalne pare sta učila že v času tekmovalne kariere. Tako je za njima kar 15 let učenja, skozi njune učne ure pa je šlo že več kot 1000 plesalcev. Poučujeta po vsej Evropi in svetu kot gostujoča učitelja, redno pa šolata plesalce v Monaku in Italiji, kjer ima Luca svojo plesno šolo. Zdaj sta se odločila, da bosta svoje znanje delila še pri nas: »Rada imam Italijo in druge države, ampak Slovenija je moj dom. Zato bi rada tudi tukaj dala otrokom priložnost, da začutijo ljubezen do plesa, ki je izjemna,« pove sogovornica.

Njuna posebnost je, da sta med redkimi vrhunskimi plesalci, ki plesno znanje prenašata neposredno na mlade in vse, ki se želijo naučiti plesa, in se ne ukvarjata le s tekmovalnimi pari. Prav v tem času njune učne ure plesa obiskujejo otroci iz socialno ogroženih družin, ki jih poučujeta brezplačno.