Angelina Jolie in Brad Pitt sta na rdeči reprogi na podelitvi britanskih filmskih nagrad bafta naravnost žarela. So se pa številni mediji spet obregnili ob postavo slavne igralke. Čeprav je bila v simpatični obleki znamke Saint Laurent resnično nekaj posebnega, glede na to, da se predstavnice nežnejšega spola običajno raje odločajo za takšne ali drugačne večerne obleke, je precej pozornosti pritegnila njena izjemno koščena roka, ki jo je večinoma imela v žepu hlač.
Kot poročajo nekateri mediji, ima Angelina resne motnje hranjenja, čeprav je sama to večkrat zanikala in vitkost pripisuje deloma naravnim danostim, deloma pa stresu in sploh napornemu ritmu življenja. "Angelina že dolgo živi samo od semenk, kar se pozna na njenem zdravju in telesu," pišejo.
Za najboljši film razglasili 12 let suženj
Na podelitvi britanskih filmskih nagrad bafta so za najboljši film razglasili zgodovinsko dramo 12 let suženj režiserja Steva McQueena. S tem je v najbolj prestižni kategoriji premagal glavnega tekmeca, film Gravitacija režiserja Alfonsa Cuarona, ki je sicer prejel bafto za najboljšega režiserja.
Film 12 let suženj je prejel tudi nagrado za glavnega igralca, domov jo bo odnesel Chiwetel Ejiofor. Nagrado za glavno igralko je prejela Cate Blanchett za vlogo v filmu Otožna Jasmine.
Znanstvenofantastična drama Gravitacija je sicer vodila že po številu nominacij, skupaj jih je nabrala 11, vodi pa tudi po številu na koncu prejetih nagrad. Poleg bafte za režiserja je prejela tudi nagrade za najboljši britanski film, zvok, izvirno glasbo, kinematografijo in posebne vizualne učinke.
Bafto za najboljšega stranskega igralca je za vlogo v filmu Kapitan Phillips prejel Barkhad Abdi, bafto za najboljšo stransko igralko pa si je z vlogo v Ameriških prevarah priborila Jennifer Lawrence.
Ameriške prevare so med drugim prejele tudi nagrado za najboljši izvirni scenarij, medtem ko je nagrado za najboljši prirejen scenarij prejel film Philomena. Veliki Gatsby je slavil med drugim v kategoriji za kostumografijo.
Za najboljši animirani film je bila razglašena animirana družinska pustolovščina Ledeno kraljestvo, za najboljši film v neangleškem jeziku pa koprodukcijska Neskončna lepota. Nagrado za izjemen britanski prispevek filmu je prejel Peter Greenaway.