Prevec v domači Planici zrušil rekord in osvojil zlato!

N.J.
23. 3. 2014, 12.16
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

V finalno serijo tekme svetrovnega pokala v smučarskih skokih v Planici se je prebilo sedem naših skakalcev. Peter Prevc je bil po prvi seriji tretji, v drugi seriji pa z rekordom skakalnice osvojil zlato!

Arsen Perić

Peter Prevc si je na zadnji tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih v Planici priskakal zmago. Jerneju Damjanu 10 mesto. Peter Prevc je z današnjo zmago tudi prehitel Freunda v skupnem seštevku.

Matjaž Pungertar in Jurij Tepeš sta v finalni seriji poletela do 130 metrov. Cene Prevc in Tomaž Naglič sta pristala pri 124,5 metra. Nejc Dežman je skočil 131 metrov, Jernej Damjan pa 133 metrov. Peter Prevc je s 142 metri postavil nov rekord skakalnice.

Po prvi seriji vodi Kamil Stoch, drugi je Anders Bardal, tretji Peter Prevc, Severin Freund pa je četrti.V finalni seriji se je na drugo mesto uvrstil Freund, na tretje mesto Bardal, četrto pa Stoch.

Anže Lanišek je v prvi seriji skočil 128 metrov, Matjaž Pungertar 130 metrov, Cene Prevc 129,5 metra, Rok Justin 124,5 metra, Robert Hrgota 121,5 metra, Nejc Dežman 128 metrov, Tomaž Naglič128,5 metra, Jurij Tepeš 130 metrov, Jernej Damjan 132 metrov. Peter Prevc je pristal pri 136 metrih.

Robert KranjecAnže Semenič in Jaka Hvala se niso uvrstili na tekmo.

Estrada

ana-petrič
Naročen poizkus diskreditacije

Slovenka leta Ana Petrič žrtev tako imenovanega 'fishinga'

SanjskaPoroka-clanek-svet
Last minute Sanjska poroka

Glasovanje: Kdo si zasluži 'Last minute Sanjsko poroko'?

Moamer Kasumović
Šok v BiH

Znani bosanski igralec Moamer Kasumović obsojen zaradi spolnega napada na mladoletnika