Stopnja vremenske ogroženosti je znižana na oranžno, ker padavine ne bodo tako intenzivne, bo pa njihova količina še vedno veliko, okoli 150 litrov na kvadratni meter. Kot je za STA pojasnil meteorolog Brane Gregorčič, situacija še zdaleč ni končana, saj bo nehalo deževati šele v soboto popoldne. Do takrat pričakujejo v zahodni in osrednji Sloveniji še 100 do 150 litrov dežja na kvadratni meter, danes pa so možne tudi nevihte s kratkotrajnimi, a močnejšimi nalivi.
Zato je treba še vedno previdno spremljati dogajanje in opozorila, poudarka Gregorčič. Tudi hidrolog Nejc Pogačnik je za STA pojasnil, da je labilnost ozračja velika, zato se še vedno lahko pojavijo lokalni nalivi ter povzročijo porast rek in hudournikov.
Ponoči so sicer na območju severozahodne in osrednje Slovenije narasli pretoki rek, pri tem so posamezne manjše reke za kratek čas presegle opozorilne vrednosti in tudi poplavile v manjšem obsegu. Na teh območjih se razmere že umirjajo, je pojasnil Pogačnik.
Porast rek se bo predvidoma nadaljeval tudi v petek in soboto, ko lahko reke v osrednji in vzhodni Sloveniji ponovno začnejo naraščati. Tudi gladina morja bo povišana do konca tedna.
Dopoldne bo po napovedih poplavila Sava v Zasavju, a le v manjšem obsegu na izpostavljenih mestih. Še vedno bo ob plimi povišana tudi gladina morja, ki lahko za kratek čas poplavi nižje dele obale.
Ob nadaljnjem deževju pa lahko še vedno narastejo reke predvsem na območjih severozahodne Slovenije, Koroške, Zasavja, Posavja, Notranjske in Dolenjske. Ob možnih lokalnih nalivih tako še vedno lahko porastejo manjše reke in posamezni hudourniki, opozarja hidrolog.