Veter je danes med drugim odkril strehe več garaž na Čečovju v občini Ravne na Koroškem, v Belih Vodah pa je podrto drevo pretrgalo vode električne napeljave. Gasilci so posredovali tudi v Ormožu, kjer je drevo padlo na avtomobile in cestišče, ter v Svetem Tomažu, kjer je veter podrl dva droga električne razsvetljave. Težave imajo tudi v Murski Soboti, kjer je veter na vodnem stolpu odtrgal del kovinske plošče.
Na Agenciji RS za okolje (Arso) napovedujejo, da se bo severni veter še nekoliko okrepil danes zvečer in v prvem delu noči na petek. Veter se bo okrepil predvsem vzdolž Karavank, kjer bo v sunkih lokalno lahko presegal hitrost sto kilometrov na uro. Tudi v zgornjem Posočju, na Koroškem, Štajerskem in v Prekmurju bo veter v sunkih ponoči in zjutraj še dosegal hitrosti od 80 do okoli sto kilometrov na uro.
V petek dopoldne bo veter počasi začel slabeti, a bodo hitrosti do večera ponekod še dosegale do okoli 70 kilometrov na uro, opozarjajo na Arsu.
Agencija je sicer zaradi pričakovanega viharnega vetra predvsem v severozahodnem delu države od danes zvečer do petka sredi dneva razglasila rdečo, najvišjo stopnjo vremenske ogroženosti. Rdeča stopnja vremenske ogroženosti pomeni, da so možni zelo burni meteorološki pojavi ter da je na širšem območju možen nastanek večje gmotne škode in nesreč. Ob tem so lahko ogrožena tudi človeška življenja.
Ob tako močnem vetru je najboljše, da ostanemo v varnih, zaprtih prostorih. Vrata in okna naj bodo zaprta, svetujejo na Arsu. Na prostem namreč obstaja možnost smrtno nevarnih poškodb. Odsvetujejo tudi vključevanje v promet, če res ni nujno potrebno.
Zaradi močnega vetra ponekod podrta drevesa in odkrite strehe
Severni veter, ki bo ponekod po državi dosegel hitrosti do sto kilometrov na uro, večji del dneva povzroča težave. Na spletni strani Uprave RS za zaščito in reševanje tako poročajo o številnih podrtih drevesih in odkritih strehah, nagnjenih in podrtih električnih drogovih ter poškodovanih avtomobilih. Veter bo počasi začel slabeti v petek dopoldne.